Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek létezik az időutaz...

Szerintetek létezik az időutazás? Vagy párhuzamos univerzum?

Figyelt kérdés

Mert avval az elmélettel áltam elő hogy: (időutazás)


Einstein relatívitási elmélete szerint lehetséges, s a fizikai törvények se gátolják, csak kel egy technológia amellyel manipuláljuk a feketelyukakat, nem csak térben hanem időben is


Másik (párhuzamos univerzum):


minden ember által csinált cselekvés és történés, minden lehetséges végimenettel létezeik a párhuzamos univerzumokban, amely egy több szintű multiverzumot alkot



14/F



2013. júl. 14. 15:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Einstein feltételezése matematikailag bizonyított és működik is, mert a GPS rendszereknél figyelembe veszik a pontosság miatt.

Ha sikerülne a fénysebesség 99,9% ával száguldani hét éven keresztül, az időeltolódás úgy 500 év lenne a Földön maradthoz képest.

E=m*c2 szerint a fénysebesség elérése elvileg nem lehetetlen, csak a gyorsuláshoz egyre több energia szükséges, mert a sebesség fokozásával a gyorsuló anyag tömege nő. A fénysebesség túllépése sem lehetetlen, ha a végtelenre nőtt tömeget a végtelennél nagyobb energiával sikerülne mozgatni, de hát ez már nem elképzelhető.

Sci-fi írók ezt úgy oldják meg, hogy nincs tömeg, egy szinkronsugár kelti életre a távoli bolygón az űrutazót, akinek a Földön feltérképezik az összes atomját és csak az információt utaztatják.


Egyébként a nagy gravitációs terek is okoznak hasonlót, lelassítva az időt, de itt számottevően egy fekete lyuk jöhetne szóba. Ha sikerülne egy fekete lyuk közelében leparkolni és egy időt ott eltölteni, akkor hasonló eset állna elő, mint a nagy sebességnél.

Így hát az időutazás előre elvileg lehetséges, csak idő kérdése a valóságos létrejötte, de visszafelé aligha.

2013. aug. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
20/ igen nagyon izgalmasak ezek a történetek, szeretem én is az ilyen filmeket és könyveket, de se én de még Te se éled meg az ilyen fejlődés szintet, amikor valamennyi ezekből megvalósulhat. Legalábbis remélem hogy az ember sokat fog fejlődni még szellemileg és technikailag
2013. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
arra kell vigyázni hogy az ősrobbanás előtt nem volt idő. namármost ha annál korábbra utazol, olyan időbe amikor nincs idő pediglen akkor balhé van.
2013. aug. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!