Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik a szubtér? Mi lehet az?

Létezik a szubtér? Mi lehet az?

Figyelt kérdés
A Csillagkapuban is és a Star Trekben is a hajók ebben haladnak, illetve az üzenetek is. De mi az?

2013. júl. 19. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:

"Erre került bevezetésre a "szubtér" fogalma. Azóta, bárhol elhangzik, tudjuk, hogy valami kavarás van, vagy a KM felejtett el valamit elmondani, vagy mi bénáztunk el valamit. " member.rpg.hu/cu/issue.php?id=34&p=2&f=ijm2


Szubtér – A szubtér egy különleges közeg, ami a normál tér mellett létezik. Ebben a közegben lehet fénysebességet meghaladó sebességgel utazni.


hu.wikipedia.org/wiki/Star_Trek#Technol.C3.B3gia

2013. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Ez egyenlőre csak ezekben a filmekben létezik, a valóságban semmit sem tudunk róla, még létezését sem tudjuk.


De a filmben ezt úgy magyarázták(nem tudom, hogy melyikben, valami sci-fi volt az is), hogy úgy kell elképzelni, mintha kijelölnél két pontot egy papírlapon.

Ekkor a legrövidebb út a két pont között az őket összekötő szakasz.

De ha ezt a szubteret használod, akkor az olyan, mintha meghajlítanád a lapot, és így a két pont egymás mellé kerül.Tehát ez valami térhajlításos dolog.


De ez a valóságban(még) nem létezik.

2013. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fantasztikus és mesefilmekben használt fogalmakra ne keres a való életben magyarázatot. Ott ezek nem léteznek. Meg kell elégedned a filmekben adott magyarázatokkal.
2013. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Hát ha van, akkor még nincs olyan kütyünk, ami bizonyítaná, hogy van. Mindenképpen valami, a mostani 3 dimenziónkon kívüli plusz dimenziókat takar, esetelegesen úgy, hogy ott a mi 3D-s geometriai és fizikai fogalmaink ott nem érvényesek. Tudományos hipotézisekben (és sci-fikben) ez egy olyan kiskapu, amivel az einsteini Univerzum szabályai áthághatók anélkül, hogy a mi 3 dimenziókban eme törvények sérülnének.

Vannak a létezésére utaló jelek, de bizonyítékok igazán még nincsenek.

2013. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2.!


Az a Csillagkapu sztem. A filmben magyarázták hasonlóan

2013. júl. 19. 16:30
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
A Csillagok Háborúja hipertere ugyanez. Szub vagy hiper, nézőpont kérdése, hogy alattunk vagy felettünk van. :)
2013. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
76%
A féregjárat is a szubtéren halad át. Ez a közeg kívül áll a mi terünktől és időnktől. És egyenlőre csak elméleti szinten létezik.
2013. nov. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem lehet, hogy csak túl van gondolva ha létezik is egyáltalán. Nem vagyok szaki, szerintem ezt úgy lehet elkepzelni, hogy egy energia forrás a fénysebességnél gyorsabbra gyorsítana, és mondjuk az anyag között úgy utaznánk, hogy mivel mindennél gyorsabbak vagyunk, külön közeg lennénk de ez csak az én véleményem/ötletem, egyébként meg majd a tudósok megoldják.
2021. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 rmf730 ***** válasza:
A rendszer energiaforrása a kezdetekben nukleáris, majd később, már a Star Trek: Enterprise idején anyag-antianyag-reaktor. Az ehhez szükséges alapanyagok (anyag, azaz deutérium; antianyag, azaz antideutérium) a dilithium-kristályokon keresztül energiává alakul (annihiláció helyett). Az energiát görbületi tekercseken (toroidok, legtöbbször a térhajtómű-gondolákban vannak) vezetik keresztül, mire a csillaghajó körül egy görbületi buborék keletkezik, mely kitaszítja a hajót a háromdimenziós térből és átlöki a szubtérbe. Ebben a térben lehetségessé válik a fénysebesség túllépése... mindez a filmben van így, elméletileg lehetséges de semmilyen bizonyíték nincs rá illetve nem tudjuk hogyan kell létrehozni....
2022. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!