Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek tényleg lesz...

Szerintetek tényleg lesz világvége 2040-ben?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy eddig egyik világvégében sem hittem, ebben azonban hiszek, ugyan is megtörténhet. De szerintetek nincs korán hogy elolvadjon az a sok jégtakaró? Írták hogy globális felmelegedés van, de akkor is... Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

2013. júl. 19. 15:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem 9875-ban lesz világvége.


Még azt sem tudjuk, hogy holnap mi lesz nemhogy 27 év múlva.

2013. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Wadmalac ***** válasza:
97%
Definiáld a világvégét. Mert szerintem az, hogy mondjuk London vagy New York víz alá kerül, az katasztrófa, de nem világvége.
2013. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az olvadó jégsapkák nem okoznak akkora vízszint emelkedést hogy az egész földet beborítsák. Talán Európa széle Amerika széle lenne érintett ahogy az előző válaszoló írta. Minket meg a Kárpátmedence megvédene nagyon nagy részétől, meg a szomszédos országainkat is.

Ha másképp vesszük a dolgot el lehet képzelni ha kitör egy nagyobb háború akár egy világháború akkor az emberiség elpusztítja önmagát és a föld egész területén magas radioaktív sugárzás lenne ami miatt elpusztul minden élőlény maximum mutánsok lesznek, és akkor ez lenne a mutánsok bolygója, én maximum így képzelném el.

2013. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem világeleje lesz...
2013. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Wadmalac ***** válasza:
95%
Hawking pesszimista tippje szerint ha így folytatjuk, az elkövetkező 150-200 év alatt szépen lassan kihalunk. Ha az a világvége pontos dátuma, amikor a magányos utolsó élő ember, mondjuk Will Smith kitöri a nyakát New York kihalt utcáin, akkor az saccperkb. 2213. :)
2013. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Melyik volt az a világvége jóslat, amelyben azért nem hittél, mert nem történhet meg? A kisbolygó-becsapódásos? Vagy az atomkatasztrófás? Vagy a napszeles? Vagy a baktériumos/vírusos? Esetleg a földrengéses-cunamis?

Valamilyen formában bármelyik bekövetkezhet, vagy bekövetkezhetett volna ezelőtt is (na jó, az atomkatasztrófás csak kb. a múlt század 50-es éveitől); miért pont ez a globális-felmelegedéses fogta meg a fantáziádat?


Más részről, elég kevés az a dolog, amelyet néhány évnél, legfeljebb néhány évtizednél távolabbi időszakra pontosan meg tudunk határozni. Minél távolabbi időben ez a pont, annál pontatlanabbul tudjuk megjósolni, ráadásul az időpont időbeli távolságának növekedésével exponenciálisan nő a pontatlanság is. 30 év jelenleg óriási idő még az emberiség életében is, nemhogy az egyes emberekében; az már közel egy fél élet.


A jégsapkák olvadnak, ez tény. Belátható időn belül jó részük el fog olvadni, ez is ténynek tűnik jelenleg. De ez így van azóta, amióta világ a világ: volt hogy kompletten befagyott az egész bolygó, és olyan is volt, hogy egy deka jég sem volt rajta. Hogy az ilyen időkben milyen lehet az élet, arról egyelőre fogalmunk sincs, még nincs róla tapasztalatunk.

De a nap mindig süt, és sütni is fog még egy jó darabig, az ember alkalmazkodóképessége pedig egyszerűen csodás: képes a 24/7-es jég hátán éppúgy megélni, mint a Szahara közepén, vagy a legmagasabb hegycsúcs közelében. Én nem féltem az emberi fajt, fel fogja találni magát, és képes lesz túlélni, ez véleményem szerint egészen biztos. Hogy mekkora százalékuk, az viszont már kizárólag a körülményektől és a politikusoktól függ.

2013. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Hát ebből nem derült ki, hogy miért pont 2040-re tippelsz, és hogy egyáltalán miért is kellene, hogy akkor (vagy egyáltalán BÁRMIKOR) vv legyen. Világvége nem lesz, te meg abban hiszel amiben akarsz.
2013. júl. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Makoscsiga ***** válasza:
57%

"Szerintetek tényleg lesz világvége 2040-ben?"

Apu, kezdődik...

2013. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Utolsónak: anya, nokedli vagyoook. Trollokat nem kérek. Utolsó előtti: de lesz egyszer világvége, egy idő után a nap már nem lesz; megfagyunk. És azért hiszek benne, mivel ez hihető: tényleg olvadnak a jégsapkék, tényleg globális felmelegedés van, és tényleg, tényleg, tényleg... Minden megvan hozzá hogy bekövetkezhessen. Ha nem változik a hőmérséklet biztos hogy egyszer elolvadnak, lehet hogy később, lehet hogy még előbb. Ezt most még tényleg nem lehet előre tudni, de akkor is.....
2013. júl. 20. 10:19
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a globális felmelegedésnek a világvégéhez? Az sem a világ vége, ha majd kihűl a nap. Az univerzum attól még létezni fog, max ez a Föld nevő sárgolyó nem létezik tovább. Vagy számodra a világ vége az, ha a Földet éri katasztrófa? Mert akkor valóban, akár holnap is jöhet egy kisbolygó ami letarol mindent, de az nem hit kérdése hanem fizika.
2013. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!