Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik lehetnek ezek? A repülők...

Mik lehetnek ezek? A repülők repülési magasságánál legalább kétszer magasabban repülnek, de azok sebességét többszörösen átlépik, illetve hirtelen oldalirányú mozgásra is képesek. Sárgás, világító gömböknek látszanak a földről.

Figyelt kérdés

[link]


Ez a cikk is valószínűleg ezekről szól. Valószínűleg sokan látták már, de gyakorin sosem láttam erről még kérdést, pedig napi szinten látni lehet őket Magyarország bármely területén is. Műholdak sem repülök nem lehetnek a mozgásuk iránya és gyorsasága miatt sem.


2013. júl. 22. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még sohasem láttam ilyet, holott napi szinten figyelem az eget...
2013. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ufóhívő és barátnőm sem az, egyszerre ketten, sőt már többen is láttuk ezeket a jelenségeket. Így inkább csak nem járnak felétek, nem láttad még őket, mert a keleti országrésztől a Balaton nyugati partjáig eddig mindenhol találkoztunk velük, pedig nem is nagyon figyeltük őket, egyszerűen csak jöttek, mentek.
2013. júl. 22. 20:21
 3/11 anonim ***** válasza:

"A repülők repülési magasságánál legalább kétszer magasabban repülnek, de azok sebességét többszörösen átlépik, illetve hirtelen oldalirányú mozgásra is képesek."

Az indexes cikkbe ilyenről nem írnak, a Telegraph-os pedig nem érhető el. Ha nincs radar adatuk az ufókról akkor senkinek fogalma sem lehet, hogy milyen gyorsan és magasan és egyáltalán MERRE repülnek ezek a pontszerű cuccok. Ha tesz egy nagy ívű 180 fokos fordulatot bizonyos szögekből úgy tűnhet mintha lelassulna a levegőben, majd meg is állna végül elindulna gyorsan visszafele.

2013. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mivel több száz ilyet láttunk már, így van egy elképzelésünk. A magasságot onnan lehet tudni, hogy pl. keresztezik egymást, a repülő és az "ufo". Ha elfedi a repülő a gömböt akkor nyilván az "ufo" van feljebb. Ha pedig feljebb van és gyorsabban mozog akkor valószínűleg gyorsabban is megy. Nem mondom, hogy pontosak az "adatok" amiket leírtam, de valamit írnom kellett, hogy legyen valami alapja a kérdésnek. Nyilván könnyebb lenne a dolog ha más, hozzáértő ember is látta volna ezeket. Mert ti úgy tűnik nem láttátok, egyébként tudnátok miről beszélek, elég feltűnő jelenség. Gyakorlatilag olyanok mint a mozgó csillagok.
2013. júl. 22. 20:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Én láttam ilyet,de csak egyszer,pár hete..nem villogot,mint a repcsik csak világitott,irányt nem váltott de sokkal gyorsabban repült mint az utasszállitók és semmi hangja nem volt.
2013. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ohh igen, köszi utolsó. Ez fontos. Nem villog mint a repülő!
2013. júl. 22. 21:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Illetve hangja sincs, ez is lényeges. Nagyon valószínű, hogy egyről beszélünk.
2013. júl. 22. 21:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Az űrállomást láttátok már? Nem hasonlít rá?
2013. júl. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sem láttam még soha ilyen "repülő gömböket", pedig folyamatosan az eget figyelem mind nappal, mind éjjel. Gömböt egyáltalán nem, sárgát meg még kevésbé. Pest mellett lakom, tehát ha bármiféle ilyen mászkált volna az égen, amit a leírásodban ecseteltél, azt biztosan észrevettem volna már. De soha, még mutatóban sem láttam ilyesféle (sőt, semmiféle) sárga gömböket az égen eddig. Kivéve a Napot, és néha egy-egy léggömböt. De ezek sem cikáznak oldalirányba.


Néha, naplemente környékén, ill. azt követő szürkületben, majd még 1-2 órán keresztül a kora éjszakában lehet látni apró fénypontokat, amelyek nem pislognak, folyamatosan haladnak az égen. Méretük alapján nem hinném, hogy bárki gömb alakot mondana rájuk, inkább csak fénypontok, pont mint egy viszonylag nagy sebességgel haladó csillag: ezek műholdak, és a Nap fényét verik vissza. De ezek nem kanyarognak, hanem egy meghatározott, egyenes vonalú pályán húznak végig az égen.


Mikor szoktak ezek a valamik furikázni? Melyik napszakban, hány óra körül? Honnan, melyik tájegységből, megyéből láthatóak leginkább? Mennyi ideig láthatóak, és hogyan tűnnek el a szemed elől?

2013. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is már láttam ilyet, Szlovákiában (Párkány). Este, sárgás pont volt, ami egy ideig egy helyben állt, aztán hirtelen elindult "jobbra" és tényleg gyorsabban repült, mint az utasszállítók.
2013. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!