Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segitene nekem leirni...

Valaki segitene nekem leirni a következő reakciókat, aki jó kémiából?

Figyelt kérdés
Kellenne nekem a Ca reakciója a következő elemekkel: Oxigén, Klór, viz, sósav, Kénsav, és rézszulfát. Aki tud nekem segiteni az legyen szives segitsen! Valamint ha tudja valaki az Aluminium ionos kötését a Jóddal lépésről lépésre, azt is irja le. Légyszives segitsen aki tud. Köszönet előre is!

2013. júl. 27. 09:16
 1/4 anonim válasza:

Bocsesz, kicsit fel kellene frissíteni a kémia tudásom, ezért csak párat tudok:(


Ca + Cl2 =CaCl2

A kálcium átad 1-1 elektront mindkét cl atomnak és így ionkötéssel kapcsolódnak egymáshoz.


Ca + 2HCl = CaCl2 + H2


Ugyanaz, csak itt a végén hidrogéngáz keletkezik. És azért 2 hcl mert két db klórra van szükség!


Érettségire készülsz?

2013. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A reakció folyamatát az alumínium/jód esetében? Azt szívesen leírom neked:

Először a jódot kell porítani (mi mozsárban csináltuk anno) és alumíniumporral összekeverni. Erre (katalizátornak) vizet kell csepegtetni és a reakció beindul: Lila és sárgàsbarna jódgőzök keletkkeznek, ha a reakció hevesebb, lágnyelvek is látszanak. A reakció után alumínium-jodid marad vissza.

A reakció víz nélkül is beindul a páratartalom hatására. (Lassabban persze).

2 Al+3 I2--->2AlI3


2 Ca+O2--->2CaO

Ca+Cl2--->CaCl2

Ca+2 H2O--->Ca(OH)2+H2

Ca+2 HCl--->CaCl2+H2

Ca+H2SO4--->CaSO4+H2

2013. júl. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, egy kimaradt...:)

CuSO4+Ca--->CaSO4+Cu

2013. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és nem érettségire készülök, hanem csak ismétlek jövőre:P (10. osztályra.)
2013. júl. 27. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!