Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Horizontális koordináta-rendszer?

Horizontális koordináta-rendszer?

Figyelt kérdés
Két adattal adjuk meg egy pont helyét, ez az azimut és altitud. Azimut (ha egy félgömbnek képzeljük a rendszert) a vízszintes síkon fut körbe, de az altitudot nem értem.
2013. júl. 27. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt láttam már, de az altitud egy szög? Olvastam hogy magasságot add meg és ezért merült fel benne ma kétely, hogy egy sima szám. Ábra alapján meg azt mondanám, hogy szög.
2013. júl. 27. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Az altazimut rendszerben a két koordináta a magasság (altitude, A), illetve az irányszög (azimut,Z). Igen, mindkettő szög.

Az ekvatoriális rendszerben az óraszöget (deklináció) az égi egyenlítőn mérjük, az égi egyenlítő és a helyi délkör metszéspontjától.A rektaszcenziót az égi egyenlítő mentén

a tavaszponttól.

2013. júl. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor igazából az azimut által kifeszített (vagy nem is tudom, hogy hogy mondjam) síkkal bezárt szöget adja meg. És ebből levehető a magasság, ugye?
2013. júl. 27. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!