Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A parlagfű tényleg gyógynövény?

A parlagfű tényleg gyógynövény?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 11:53
1 2
 11/18 Wadmalac ***** válasza:
59%

Homeopátiás terápiákban használják a teáját éppen parlagfű-allergia ellen.

Hogy placebo-hatás van-e, nem tudom, de az abszolút szkeptikus főnököm parlagfű-allergiája tünetmentes lett tőle (tőle?).

2013. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A parlagfűnek sok olyan hatásáról számolnak be a fogyasztói, amit nem lehet placebohatásként magyarázni, ilyen például az allergiából való kigyógyulás. Rengeteg gyógynövény és házi praktika létezik, amelyekkel kilehetne váltani a gyógyszerek szedését, csakhogy mivel ez nem kedvez a gyógyszeriparnak, így ezek egyre inkább feledésbe merülnek. Nem csoda, hogy minden harmadik reklám a gyógyszerfogyasztást hirdeti s nem a betegségek és bajok megelőzését, egészséges életmóddal és helyes táplálkozással. Bizonyára már mind hallottuk azt a kifejezést, hogy parlagon hagyni. Mikor földet pihentetnek, szándékosan hagyják, hogy parlagfű teremjen rajta. Ez nem a föld elhanyagolását jelenti, ugyanis a parlagfű megóvja a földet a kiszáradástól és megőrzi annak termőképességét.
2013. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Ozmium42 ***** válasza:

Esetleg nem lehet, hogy a parlagfüvet azért nevezték el így, mert parlagon hagyott területeken él (és nem fordítva?)


Az nem lehet, hogy a csodás gyógyulásokról szóló népmesék helyett hitelt érdemlően is kiderüljön a parlagfűről valami? Hatóanyagok, hatásmechanizmus, bármi kézzel fogható.

2013. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

ha elolvasod a fentebbi hozzászólásomat, számomra ott a bizonyíték, hogy nem terem örökké a parlagon hagyott földön.. amúgy bejártam fél európát életem folyamán, a németek, franciák, angolok, olaszok, és az osztrákoknál is jártam sokat, egyik országban sem volt allergiám parlagfű szezonban, sőt, egyik országban sem lehet szinte sehol sem találni, és milyen érdekes, egyik ország sem fordít akkora figyelmet a rendszeres irtására mint mi...

számomra ott a 2ha földem bizonyítéknak, hogy ha nem irtanák, akkor bizony magától visszaszorulna, de gondolom van néhány honatyánknak kertészeti cége, így lehet az adófizetők pénzéből parlagfüvet irtani...

2013. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"A parlagfűnek sok olyan hatásáról számolnak be a fogyasztói, amit nem lehet placebohatásként magyarázni, ilyen például az allergiából való kigyógyulás."


Ez csak egy hatás, nem pedig sok!

És nem is bizonyított, hogy a növénynek a hatása!

Már vannak olyan kísérletek amit már a tv-ben is lehet látni, hogy kis menyiségben adják az allergiásoknak, és a szervezetük szép lassan elkezdi tolerálni (például a mogyoró allergiánál).

2017. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"amúgy bejártam fél európát életem folyamán, a németek, franciák, angolok, olaszok, és az osztrákoknál is jártam sokat, egyik országban sem volt allergiám parlagfű szezonban, sőt, egyik országban sem lehet szinte sehol sem találni, és milyen érdekes, egyik ország sem fordít akkora figyelmet a rendszeres irtására mint mi... "


Talán mert ők többet irtanak gyomokat, mert több pénzük van rá, mint ahogy a táblák között is jobb minőségűek az utak.

2017. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Wadmalac ***** válasza:

"A parlagfűnek sok olyan hatásáról számolnak be a fogyasztói, amit nem lehet placebohatásként magyarázni, ilyen például az allergiából való kigyógyulás."

Az allergia és a placebó nem választható szét.

Vannak oylan allergiások, akiken tökéletesen kijönnek az allergia-tünetek, ha azt HISZIK, hogy jutott nekik allergén.

Az ellenkezője is lehetséges.

Ezért én ilyen nem jelentenék ki semmiről, hogy nem lehet placebó-hatás. Talán az amputáción kívül. :)

2017. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 galaxy01 ***** válasza:
Igen!
2023. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!