Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van a humán tárgyaknak...

Miért van a humán tárgyaknak ilyen mérvű elnyomó hatása a természettudományokkal szemben?

Figyelt kérdés

Legtöbben inkább a humán tárgyak iránt vonzódnak, minthogy a természettudomány (pl. fizika, biológia, kémia, matek, stb.) felé.


Pl. Itt a gyakorikérdéseken is egy csomóan érdeklődnek, hogy mit fognak tanulni jövőre pl. történelemből, vagy épp mi lesz a kötelező olvasmány, van aki olvasónaplók sokaságát dolgozza ki, nyarát rászentelve.


Olyan kérdés viszont meglehetősen ritka, hogy mit tanulunk pl. fizikából, stb.


Vajon mi a magyarázata, hogy a diákok érdeklődése ilyen mértékben egyoldalú?


A sajátos beállítottság játszik -e szerepet, vagy talán az általános iskolák elnyomó hatása dominál - ahol köztudott, hogy a humán tárgyak többszörös túlsúlyban vannak, így esélyt sem adva a természet megismerésére?


Tény, hogy a természettudományoktól elég sokan írtóznak, vagy csak bemagolják.


Te mit gondolsz erről?

Saját tapasztalatok is érdekelnek.


Köszönöm Válaszod!



2013. júl. 30. 16:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, ha valaki értelmes és jó a reál tantárgyakból, az miért jelentené azt, hogy nem bír sportolni, vagy hétköznapi dolgokat megtenni? Ennyi erővel, barátom, bárkiről feltételezhetnél ilyeneket, mert ha humános, akkor könyvmolynak mondanád, ha sportoló, akkor azt mondanád, hogy nem tudja mennyi 1+1.... Nem értem, miért kell ilyen dolgokat mondani. Azért, mert néhányan itt most megmutattak a téma érdekében némi tudást, attól még nem kell azt gondolni, hogy szerencsétlen emberek...
2013. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 Makoscsiga ***** válasza:
Tudod, él egy tévképzet a természettudományok iránt érdeklődőkről, hogy ilyen kis vastag szemüveges kis nyomik, cérna karral, és valójában semmi gyakorlati érzékük nincs, és folyton a matekből felmentett, de bivalyerős gyerek segítségére szorulnak (márha az nem alázza őket persze). Nyilván, most hozhatnám a saját példámat, de inkább nem akarom a kisebbrendűségi komplexusukat fokozni. :-D
2013. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
A legtöbb reálos nem olyan rossz a humán tárgyakból, mint a humánosok a reál tárgyakból.
2013. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 Srapnel ***** válasza:

"Na, azért ha az ember vitázok valami áltudományos marha állításaival, ahhoz kevés lesz a középsulis tananyag."


De több a semminél.

2013. aug. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a reálosok azt hiszik , hogy a humán tantárgyak semmirekellőek és fordítva is így van.
2013. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
A humán beállítottságúak gyakran hangoztatják például azt, hogy illik szépen olvasni például és helyesen írni. Kérdem én, ez nem illik mindenkinek? Most akkor emiatt kell a humánnal foglalkozni? A legtöbb értelmes ember tud helyesen írni és olvasni is. Néhányan képtelenek belátni a saját képességeiket. Például valaki nem jó a reál tantárgyakból, amivel önmagában olyan nagy gond nincs is. De akkor jelentse ezt ki, hülye voltam ezekből, DE nagyon szorgalmas és ezért megbírtam tanulni a magolós dolgokat. Én továbbra is azt vallom, hogy a természettudományoknak sokkal több értelme van, és ezeket kéne nagyobb hangsúllyal tanítani az iskolákban. Vegyük sorra: Magyar, Történelem mivel foglalkozik? Csupa, csak bizonytalan dolgokkal. A fizika: törvényszerűségekkel, amik úgy vannak és be lehet őket bizonyítani. Na most melyik is a hasznosabb?
2013. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 Srapnel ***** válasza:
Egy társadalom működéséhez szükség van társadalomra és társadalomtudományokra is, mint pl. a történelem. Társadalom nélkül meg nem sok haszna lenne a fizikai törvények ismeretének, mert nem tudnál belőle találmányt gyártani egyedül.
2013. aug. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:

"A fizika: törvényszerűségekkel, amik úgy vannak és be lehet őket bizonyítani"


Látod már megint agresszíven akarod terjeszteni a természettudományokat. Az egyetlen termtud.tantárgy ami nekem nem száraz az a biosz. Azt még szeretem is.

2013. aug. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
Nekem meg a biológia hasonlít a humán tantárgyakhoz. Ebben is nagyon a bizonytalanság, nincsenek biztos dolgok, tények amikre 200%-osan tudunk MINDIG támaszkodni. Példa: rengeteg olyan dolgot hallunk, hogy ilyen-olyan esetekről az orvosok sem hallottak, mert nem fordult még elő. Mondhatjátok, hogy biztos pont a szervek elhelyezkedése. De hallottátok, hogy volt egy lány akinek a hátában volt a szíve, tüdeje meg a hasában, és minden szerve össze-vissza volt..?
2013. aug. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
100%
Engem például az frusztrál, hogy mondjuk csináljak egy verselemzést. Ezzel az a gondom, hogy megcsináltam, oké, de mindenki mást gondol a versről, relatíve nincsen "jó" megoldás, tehát ízlés szerint bárki beleköthet, ha úgy jó neki. De ha van mondjuk egy matek/fizika példa, meg kell látni egy-két összefüggést, majd megoldani a feladatot, akkor az úgy jó, és nincsenek kétségeid, hogy most jól dolgoztál-e...De akkor vegyük, hogy mondjuk írtam egy verset. A tanáromnak tetszik, az osztálytársaimnak tetszik. Magabiztossá tehet ez. De kimegyek az utcára és egyszer úgy is lesz valaki, aki azt mondja, ez nem annyira jó. Tehát akkor mégse lehetek 100%-osan elégedett. De ha kiviszek az utcára egy reál tantárgy megoldott feladatát, akkor aki ért hozzá, az azt mondja, hogy jó. Tehát ez 100%-os biztosságot adhat, mert nem lehet belekötni senkinek a feladatomba.
2013. aug. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!