Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Élőlény-e egy emberi sejt?

Élőlény-e egy emberi sejt?

Figyelt kérdés
Élőlény-e a spermium, a testi sejtek, a kötőszöveti sejt, a csontsejt? Mert mondhatjuk, hogy nem túl önállóak, a megfelelő környezet és ellátás nélkül meghalnak, de nem épp így igaz-e az emberre vagy a lóra is? Most mi van?

2013. júl. 31. 11:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

No amikor úgy a 8. válasznál tartottam, pontosan ezt gondoltam. A különbségre a magyarázat az olvasó képzetében keresendő. Merthogy nem az számít, mint mondasz, hanem az, minek értik. Ezért fontos a célközönség megválasztása (ami itt nem lehetséges).

A választ aszerint fogják igennel, vagy nemmel megválaszolni, kinek mik az ismeretei az élőlényről. Ilyen kérdésekre art első dolog lenne tisztázni, ki mit ért élőlényen, életen, és más itt szükséges fogalmakon. Na ez ugye sok oldal, és az eredmény teljesen bizonytalan. Ezt tovább árnyalják az érzelmek.

Például aki a politika rovatra adja a fejét, hosszú távon legyen nagyon boldog 70% körüli értékkel. Ott dúlnak csak igazán az érzelmek, kevésbé a gondolkodás.

2013. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Wadmalac ***** válasza:
79%

Hát igen, sajnos sokan emotikon szinten használják a piros/zöld kezet.

Én személy szerint csak olyan kérdésben/válaszra nyomok, ahol valóban megfelelő szinten kompetens vagyok, az eltérő, de tudományosan megalapozatlan személyes véleményem alapján nem nyomkodok pirosakat.

2013. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!