Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen lehet ilyen mutáns...

Milyen lehet ilyen mutáns gyümölcsöket enni? Ti ennétek vagy nem?

Figyelt kérdés

Fukushima környékén már ilyenek nőnek, képek, egyébként google keresöbe fukushima fruits, rengeteg kép van :S


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Én nem ennék ilyet, biztosan káros az egészségre és más íze ill sokkal keményebb stb. lenne...



2013. aug. 27. 23:26
 1/10 anonim válasza:
én megkóstolnám...
2013. aug. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha van benne rádioaktiv cucc? Ilyen deformálódásnál már simán lehet... plusz zéró vitamin mert a növény minden erejét a mutáns növekedésre és a védekezésre fordítja (ugylátszik hogy sikertelenül)
2013. aug. 27. 23:50
 3/10 anonim ***** válasza:
.... amit eszel azzá leszel ... nem tudom, hol hallottam, de most ki lehetne próbálni, hogy igaz-e
2013. aug. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne benne vitamin? Azt a növény nem neked termeli, hogy ha mahd megeszed szép és egészséges legyél. Ez ugyan nem zárja ki, hogy csökkent vitaminállománya legyen.

Inkább a növekedés miatt a gyümölcshús kemény, a héja vastagabb lehet (látszik is), és az egyik képen elég furán felhasadozott, de azért a narancsnak nem kéne szürkének lennie belül. Igaz, nem ez lenne a világ legegészségesebb és legkellemesebb lakomája, de nagyjából még az ehető kategóriába sorolhatóak, szerintem. (Más kérdés, hogy nem tetszenek és nem enném meg.)

Ilyenkor jut eszembe az ezeréves vicc, hogy Paksnál, gyümölcsárus bódéja előtt:

- Mennyi az eper?

- Háromszáz. Lékeljem?

2013. aug. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Fukushima környékén?

Ahol az atomerőmű van,ami folyton szivárogtat valamit?

Inkább nem :D

2013. aug. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
95%

Az a helyzet, hogy ilyen alkalmi hibás növénynövekedések nem csak csernobili és fukusimai eredetűek lehetnek. Hibás géneket minden élő hord magában és örökíti is tovább, néha kijön, néha nem.

Szerintem a linkelt fotók többsége nem is onnan származik, plusz ilyeneket a világon bárhol lehet találni, ahol sosem volt ipari vagy háborús atomszennyezés. A génhibáknál nem ez a fő és leggyakoribb ok.

2013. aug. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ami ennél durvább, én pl együtt élek 2 db mutáns majommal. És én vagyok a harmadik.
2013. aug. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
A növényeknél nagyon gyakori a mindenféle "mutáns". Sugárzás sem kell hozzá. Ha valaki falun él és van kiskertje, az rendszeresen találkozhat mindenféle összenőtt meg dudoros meg hasonló szörnyedvényekkel. Épp csak a boltokba nem kerülnek be, mert a szabályok még a görbe uborkát is kizárják. Ha a saját kertemben nőne, minden további nélkül megenném. A fukusimait nem, mert tényleg tartalmazhat sugárzó anyagot. De azt akkor sem, ha gyönyörű és szabályos lenne.
2013. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
20%

Az ilyen növekedési hibákat nem radioaktivitással, de mégis mi okoztuk.

A növénynemesítéssel.

Mert egyes géncsoportokat a nemesítés folyamán kiemelünk a többi közül és a többit kiszelektáljuk, ezzel soványítjuk a génválasztékot és az öröklődő hibákat nem csak továbbvisszük, de még ezzel töményítjük is.

A nemesítésbe ezért szoktak néha "vérfrissítésként" újra behozni vad alanyokat, hogy az ilyen hibákat egészséges domináns génekkel elnyomják. Enélkül a nemesített faj degenerálódik és egyre több hiba jelentkezik.

2013. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
...nem csak vad, sőt inkább másik nemesített fajtákat szoktak behozni. Mert azok nagy eséllyel más genetikai hibákat tartalmaznak és ezzel nem erősítik egymás hibáit, sőt, egészséges domináns jellemzőkkel ki is iktathatják.
2013. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!