Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szeretnék tisztábban látni....

Szeretnék tisztábban látni. Evolúció útján fejődött ki az ember a földön, vagy isten teremtménye? A Marsról menekültünk ide, vagy az idegenek, "égből jöttek" telepítettek ide bennünket?

Figyelt kérdés
Igazándiból egyik sem egyértelműen bizonyított. Az eltitkolt leletek, össze-vissza hazudott történelem minden rétegben, a vallásban, a tudományokban. Mi lehet az igazság?

2013. aug. 30. 19:39
1 2 3 4
 11/32 tsirche ***** válasza:
70%
Ennek a kérdésnek mi értelme van a tudomány kategóriában? Vakon hiszel egy vallási nézetben, ha bárki ellent mer mondani az leoltod és lepontozod, a kérdésedre adott válaszokat pedig mereven elutasítod...
2013. aug. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az a tapasztalatom, hogy az evolúciót csak az kérdőjelezi meg, aki valójában nem érti a működését.
2013. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

"Az evolúcióban semmi bizonyíték nincs a folyamatokra! A leletek, csak kész termékeket tartalmaznak. Ami összeköti a fejlődési fázisokat, az a hit, ami a Biblia elfogadásában is segít! A HIT!"

Bocs, de ez már csak felesleges kekeckedés. Mintha egy nap elmennél egy építkezés mellett, ahol épp falakat húznak fel, majd egy héttel később, mikor megint arra jársz, már a tető is kész van, erre ráfogod, hogy a tető biztos csak úgy ott termett, hisz te a folyamatnak csak két pontját láttad, magát a folyamatot nem.

Ma is megfigyelhetjük generációról generációra az élőlények változásait, pl a tenyésztés vagy a nemesítés is folyamatos változás eredménye. Ebből kiindulva, ha ma folyamatos változásokat látunk, miért induljunk ki abból, hogy a régi változások nem lehettek folyamatosak, hisz azokat nem láttuk?

Visszakanyarodva az előző hasonlathoz, ha te építesz fel egy házat, arról el tudod fogadni, hogy az egy folyamatos munka eredménye az alapoktól a tetőig, de ha máshol építenek házat, az nem épülhet ugyanígy, hisz te nem látod magát a folyamatot, csak az eredményt?

2013. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves barátom, először is tisztázni kell magadban, hogy hinni kívánsz, vagy tudományosan gondolkodni. A kettő üti egymást, választanod kell.

Ha hinni kívánsz annyit kell tenned, hogy olvasgatsz a felsorolt alternatívákról, és amelyik megtetszik, amelyik a legszimpatikusabb, ami megnyugtat, azt választod, abban hiszel.

Ha tudományos gondolkodást választasz, akkor sorra veszed az emberiség eddigi ismereteit, alkotsz rá egy rendszert. Ha sikerül ezt úgy megtenni, hogy minden ismeret, tapasztalás megmagyarázható, akkor jogosan feltételezed, hogy a rendszered ellentmondásmentes, és teljes (mindent magyaráz). Vársz valamennyit, közben új ismeretek születnek. Ha ezeket is magyarázni tudja a rendszered, akkor azt jónak tekintheted. Ha nem tudja magyarázni, ki kell egészítened. Ez a tudományos gondolkodás. Ebbe pedig se a mars, se az ég, se az idegenek nme férnek bele, mert ellentmondás, vagy megmagyarázhatatlan helyzet keletkezik. Ezért ezt elveted. Az evolúció nem ütközik semmivel ellentmondásba, és segítségével ez irányú feltett kérdéseinket jól meg tudjuk válaszolni. Ezért fogadjuk el.

Összeesküvésben, eltitkolásban pedig azok hisznek, akik a fentieket nem tudják követni. Akik tudják követni, nevetségesnek találják a titkolózást (tudod, a titok az, amit csak egy ember tud. amit már kettő, csak idő kérdése, hogy egyre többen tudják - vagyis nem titok.)

2013. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

"Az evolúció KÉZZEL FOGHATÓ bizonyítékokkal alátámasztható, létező dolog. Menj el egy múzeumba és nézzél ős és előember csontokat, vagy akár mai állatok őseinek csontvázát."


Ezek a csontvázak, akár isten teremtményei is lehetnek, maga a csontváz nem bizonyít semmit az evolúcióból! Vannak leletek, az evolúciót, meg belemagyarázzuk!

2013. aug. 31. 20:43
 16/32 A kérdező kommentje:

"Bocs, de ez már csak felesleges kekeckedés. Mintha egy nap elmennél egy építkezés mellett, ahol épp falakat húznak fel..."


Rossz az analógia! Ha elmész az evolúciós építkezésen, csak kész házikókat találsz. Kisebbeket, nagyobbakat, komfort nélkülit, komfortosat. Nem találsz olyat, amelyik felépült, de lakhatatlan, használhatatlan, rosszul konfigurált, pedig ilyet többet kellene találni! Nincs olyan csontváz, fosszília, ami életképtelen (továbbfejődni képes) egyedeit tartalmazna. Néhány millió év alatt csak olyan egyedek születtek, amelyekből kifejlődött valami, vagy tovább élt??? Akkor ez már "isteni csoda"!!! Mivel istenben sem hiszek, így nem tudom mi az igazság, csak abban vagyok biztos, hogy az én tudatlanságom nem bizonyítja C. Darwin elméletét, meg a vallást sem!

2013. aug. 31. 20:54
 17/32 A kérdező kommentje:
A pontozásomról annyit, hogy korrekt voltam! Nem pontoztam le senkit! Ha le lett pontozva, nem én tettem, hanem egymást értékeltétek!
2013. aug. 31. 20:56
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek a csontvázak, akár isten teremtményei is lehetnek, maga a csontváz nem bizonyít semmit az evolúcióból! Vannak leletek, az evolúciót, meg belemagyarázzuk!"


Persze, akkor viszont töröltesd a kérdést, mert ez nem egy kérdés. Neked határozott véleményed van, ami mellett így arctalanul nagyon büszkén kiállsz, élőben viszont nem mernéd, mert leégne a pofádról a bőr.


De próbáljuk meg: miért nincs mondjuk 30 millió éves mai emberi csontváz? Hát mert nem létezett. És miért nincsenek ma Homo Erectusok? Na mé'? Mert már nem léteznek, régen viszont igen. Most kössed össze ezt a kettőt.

2013. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

"Nekem az a tapasztalatom, hogy az evolúciót csak az kérdőjelezi meg, aki valójában nem érti a működését."


Nekem az a tapasztalatom, hogy az evolúciót csak az nem kérdőjelezi meg, aki valójában nem érti, nem látja át a működését.

2013. aug. 31. 20:59
 20/32 anonim ***** válasza:

"Kisebbeket, nagyobbakat, komfort nélkülit, komfortosat. Nem találsz olyat, amelyik felépült, de lakhatatlan, használhatatlan, rosszul konfigurált, pedig ilyet többet kellene találni! Nincs olyan csontváz, fosszília, ami életképtelen (továbbfejődni képes) egyedeit tartalmazna."

Hogyne lennének ilyenek? Nézz meg egy evolúciós törzsfát, rengeteg zsákutcát és holtágat fogsz látni. A ma élő fajok sokfélesége becslések szerint kevesebb, mint 0,1%-a a Földön valaha élt összes fajnak, a többiek kihaltak, mert nem tudtak alkalmazkodni, kiszorította őket egy vetélytárs, vagy egyéb okokból.

Egyébiránt az analógiát nem is úgy kell értelmezni, hogy házak=fajok, a folyamatok működését próbáltam érzékeltetni. Vagyis ha minden a folyamatosságra mutat, akkor felesleges szőrszálhasogatás, hogy "De hát nem láttuk magát a folyamatot".

2013. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!