Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nevezik kék bolygónak a...

Miért nevezik kék bolygónak a földet? Tudom hogy egyrészt azért mert 70%-a víz. De azt mondta a természetismeret tanárom hogy van másik oka (többi lent)

Figyelt kérdés
Néztem wikin mindenhol ezt írják hogy mert 70 százaléka víz.. talán ti tudjátok! köszi elöre is a válaszokat! :) (házidolgozatot kell csinálnom)

2013. szept. 3. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nézz az égre! A vastag légkör is kék.
2013. szept. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az űrből nézve kéknek látszik a sok víz miatt.
2013. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a víz kék, hanem a levegő. Ettől lesz kék a íz is. Láttál már vizet felhős időben? Minden, csak nem kék.


Az oxigén az, aminek a színe kék, ez festi kékre a bolygót, semmi más.

2013. szept. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A zoxigén nem színtelen-szagtalan... mert akkor engem becsaptak.
2013. szept. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Becsaptak:


"Az oxigéngáz színtelen, szagtalan, íztelen, kétatomos molekulákból álló anyag. Folyékony és szilárd halmazállapotban kék színű"


Nagy tömegben nyilván gázkén is, csak azt egy szobában nem veszed észre.



[link]

2013. szept. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

A légkörünk összetétele olyan, hogy a kék fényt szórja, ettől kék az ég meg a Föld is kívülről nézve. Hogy ebben mennyi a szerepe a nitrogénnek, oxigénnek, mennyi a vízpárának, nem tudom.

Plusz a víz meg legjobban a vörös és sárga színt nyeli el, ezért kékes-zöldes színűek a vízfelületek.

2013. szept. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!