Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a nőbe nem tud megfoganni...

Ha a nőbe nem tud megfoganni a gyerek, akkor van amikor a másik nőbe fogan meg és beleteszik abba, aki kihordja majd, és ilyenkor ugye 2 anyja van. Melyik dns-ét örökli ilyenkor a baba?

Figyelt kérdés
Lehet, h rossz kategória, akkor lécci jelezzetek.

2013. aug. 16. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Biológia 8. osztály...

Azét, aki a petesejt örökítőanyagát adta. Akiben megfogant. A másik "csak" kihordja a "kész génállományú" babát.

2013. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha arra gondolsz, amire én, akkor a másik anya csak kihordja a babát, de a megtermékenyítés laboratóriumban történik, az igazi anya és apa sejtjeivel, és majd ezt ültetik a kihordó nősténybe.
2013. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A béranya méhe mióta szólhat bele a génállományba?
2013. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"A béranya méhe mióta szólhat bele a génállományba?"


Azért kérdeztem, mert nem tudtam...


De ez esetben szerintem hülyeség.

2013. aug. 16. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyan már régi kérdés...

tehát akitől a DNS-t kapja a gyerek, annak az utódja lesz.

Ha vesznek egy petesejtet, megtermékenyítik, akkor az ő utódjuk lesz. Ha ezt utána beteszik egy nőbe, ő csak minimálisan fog változtatni a gyereken (hormonokkal, mert ezek is számítanak valamit).


Ha viszont az apuka személyesen spricceli bele ebbe a nőbe az életadó anyagokat, akkor természetesen az ő gyerekük lesz - akkor is, ha később más neveli. Régen így csinálták, amíg még nem volt mesterséges megtermékenyítés.

2018. júl. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!