Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy a fenébe kezdjek neki az...

Hogy a fenébe kezdjek neki az anatómiának?

Figyelt kérdés

Elsőéves orvostanhallgató vagyok, kissé kétségbeestem mert most látom csak, hogy az anatómia milyen kemény, főleg a latin miatt, nem tudom mihez kötni még az ismeretlen szavakat.

Első anat szemináriumon a tanár két órán keresztül szinte csak latinul beszélt, mintha már értenünk kéne az egészet, fél óra után már azt sem tudtam, mit mond éppen...

Most itt ülök a Sobotta fölött de nem tudom, hogy kéne belekezdenem, hogy fogom ezt megtanulni...


2013. szept. 7. 11:37
 1/8 Ozmium42 ***** válasza:
Csak annyit tehetsz, hogy elkezded az elején, és az idegen szavakat egyenként lefordítod, kijegyzeteled. Én gyógyszerész hallgató vagyok, nekünk először latin óráink voltak, aztán anatómiából is az alapvető kifejezésekkel kezdtünk, mielőtt belevetettük magunkat a sűrűjébe. Orvosin nincs ilyesmi?
2013. szept. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De van latin, de nem igazán hasznos random közmondásokat bemagolni :( szóval nem úgy van, hogy előttem tanulunk latint
2013. szept. 7. 14:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és mi nem alapoktól kezdtük, hanem pl a lapocka kis kidudorodásainál stb. Tehát megtanuljuk a felső függesztőövet mindenestül, aztán jön a következő... szóval elég rossz. Meg idén lecsökkentették 4 helyett 3 félévre az ugyanannyit tananyagot
2013. szept. 7. 14:51
 4/8 Ozmium42 ***** válasza:

Mi latinon nem (csak) közmondásokat tanultunk, hanem csontokat, izmokat, testrészeket, meg anatómiai síkokat, irányokat, no meg persze a ragozás szabályait. Mire bejött az anatómia a nyúlványokkal meg a gödröcskékkel, az alap meg volt, de ismétlés is volt előtte. Nincs valami tankönyvetek, ami az alapokkal foglalkozik?


Akárhogy is, eleinte muszáj lesz szavakat magolni, ez elkerülhetetlen.

2013. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy kell tanulni, mint a földrajzot. Lemásolod, kiírod mindennek a magyar és a latin nevét. Ehhez kell egy két nyelvű anatómiai atlasz.
2013. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nekünk ilyen durrbele a közepébe van :( Elkezdtem szótárazni, nézegetem a képeket és most már szerencsére kezdenek megragadni a dolgok :)
2013. szept. 8. 15:38
 7/8 anonim válasza:

Én úgy tanultam, hogy

1. cetlire kiírtam a magyar nevet, a másik oldalára a latint, és felváltva találtam ki hol a magyar, hol a latin választ. Ha két oldalról támadod be, akkor könnyebben megragad.


2. Ráírtam a képekre (rajzokra) a fontosabb szavakat, és úgy nézegettem


3. Megtanultam az alapszavakat (major, minor, az irányokat, alap szervek neveit, stb.)azoknak a pontos jelentését is, és abból rengeteg dolog nevét ki tudtam utána rakni magamtól is, mert az anatómia (nekem) nagyon logikus volt. Semmi eredetiség nem volt benne, ha leszámítjuk a kutatók neveit (Golgi-test és társai...)


Hajrá, kitartás! Ha már bejutottál ezer másik ember meg nem, akkor nehogy már az anatómián múljon, hogy orvos legyél! ;)

2014. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát így visszanézve szeptemberre tényleg nevetséges volt a kétségbeesésem :)
2014. jan. 8. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!