Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segítene egy bonyolult...

Valaki segítene egy bonyolult valószínűségszámítás feladat megoldásában?

Figyelt kérdés

Segítség alatt azt értem, hogy levezetné nekem? Nagyon jól jönne a segítség!


A felé a vonatok 15 percenként indulnak 7:00-tól kezdve, míg B felé 15 percenként indulnak 7:05-től

kezdve.

(a) Ha egy utas 7:00 és 8:00 közötti egyenletes eloszlású időben érkezik az állomásra, majd felszáll arra a

vonatra amelyik hamarabb indul, az esetek hányadrészében megy A felé, és hányadrészében B felé?

(b) És ha az utas 7:10 és 8:10 közötti egyenletes eloszlású időben érkezik az állomásra?


Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!!


2013. szept. 7. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:

15 perces időközökkel dolgozunk. Ez most talán hülyén hangzik, de hogyha megérted a magyarázatomat, érthető lesz.


A.


Ha 7:00-tól 7:05-ig tartó időközben jön az utas, akkor B felé megy, mert A most ment el. Ha 7:05-tól 7:15-ig, akkor A-ra, mert B ment el. Ugyanez a mese 7:15-től 7:30-ig.


Teljes idő:


15 perc


"A" felé menő idő(másképp nem tudom megfogalmazni): 10 perc, vagyis 2/3 rész.

"B" felé menő idő: 5 perc, vagyis 1/3 rész.


B.


7:10-től 7:15-ig magy A felé.

7:15-től 7:25-ig B felé.


"A" felé menő idő: 5 perc, vagyis 1/3 rész.

"B" felé menő idő: 10 perc, vagyis 2/3 rész.


Miután ezt leítam, szólok, hogy ez még nem valószínűség. Akkor ez lenne a kérdés: "Ha az utas 7:00 és 8:00 között érkezik, mekkora az esélye, hogy az "A" vonatra szálljon fel?" De ezt már csak a pontosság kedvéért, nem olyan lényeges. Akkor az eredmények mögé kéne írni egy % jele, és más mondatokba írni őket, de ugyanazok maradnának, ugyanezen az elven.

2013. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rövidebben:


7:00-tól kezdve 5 percig az A fog előbb jönni, majd 10 percig a B. Ez 15 percenként periodikusan ismétlődik, tehát megint 5 percig az A, 10 percig a B, stb...


Mindkét feladat 1 órás időtartamra vonatkozik, ami egyetlen periódus egész számú többszöröse. Így ugyanolyan lesz az arány, mint egyetlen 15 perces periódus esetén, vagyis 5/15 = 1/3 eséllyel A, 10/15 = 2/3 eséllyel B felé fog utazni.

2013. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!