Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a jobb a két csillagász...

Melyik a jobb a két csillagászati távcső közül és miért?

Figyelt kérdés

Előnyök hátrányok is érdekelnek!!

1. [link]


2. [link]


2013. szept. 8. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A lencsés igénytelenebb, nem igényel külőnösebb karbantartást. Mivel az objektíven azaz a lencsén áthalad a fény, így hajlamos a szinezésre, de f10es fényerőn ez nem vészes. Kontrasztos éles képet ad, használható földi megfigyelésre. Ha napot akarsz, pl herschel prizma is kapható hozzá. Ez a newtonhoz nem használható, csak a fólia.

A tükrös bár 13cm kitakarásos a segédtükör miatt. Ezért a leképezése nem annyira kontrasztos, de nem is szinez, mert a tükrön nem halad át a fény. Jusztírozni kell néha, azaz a tükröket összehangolni. Ha 650 es lenne akkor azt ajánlanám, de a kettő közül a 90/900 as refit.

2013. szept. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Makoscsiga ***** válasza:
Ilyen kis átmérőnél szerintem sem érdemes reflektort venni. Inkább a lencsés.
2013. szept. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 90/900-as refraktor kezelése egyszerűbb, a 130/900-as viszont többet mutat meg az égből (a nagyobb átmérőjének köszönhetőn).


Ha nagyjából ez a rendelkezésedre álló keret, akkor azért én is a 90/900-asra szavaznék (nekem is lencsés távcsövem van egyébként), már csak azért is, mert a 130/900-ashoz alapból adott EQ-2 mechanika gyenge, nem elégséges. Mindenképpen EQ-3-at kell hozzá venni, hogy ne rezegjen a tubus alatt, mint a nyárfalevél.

2013. szept. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 90/900-ast fogom választani. :)
2013. szept. 11. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!