Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ELTE TTK vagy PTE TTK?

ELTE TTK vagy PTE TTK?

Figyelt kérdés
Azokon belül is a fizika szakok. Mi a különbség a kettő között Bsc-n? PTE-ről lehet menni ELTÉ-re MSc-zni?

2013. szept. 13. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Ahol indul a neked megfelelő MSC szak oda mehetsz bárhova. :)


Én a helyedben az eltét választanám, tenném ezt azért, mert jobbnak vélem az ottani oktatást (persze közel sem tökéletes).

Mindenhol ugyanazt fogják oktatni számodra, csak mások lesznek az oktatási eszközök, és lehetőségek, illetve az anyag elsajátításához szükséges egyéb körülmények.

A legjobb az lenne, ha megnéznéd, hogy a két iskolában lévő oktatók között van-e olyan, akinek tetszik a kutatási témája-területe, és ezt mérlegelnéd.

Azaz azt preferálod, amelyik iskola oktatójának tetszik a területe.

Persze tanulhatod ezt más iskolában is az oktató saját jegyzeteiből, vagy könyveiből, vagy értekezéseiből stb, szóval ez nem feltétlenül fontos, de szerintem jobb attól eltanulni a kiszemelt területet aki szereti, műveli, és még eredményes is benne, sőt esetleg az ország legjobbja.



Még egy figyelembe vevő dolog:

ha ugyanazon iskolában fogod csinálni az msc, akkor már lesz előismereted az oktatói gárdát tekintve, azaz ismered őket, a stílusukat, az oktatási megszokásaikat, illetve felvételinél könnyebb dolgod lesz, nem szekálnak annyit. Szóval egy szó, mint száz msc-nél tudod, hogy mire jelentkeztél ( nincs zsákba macska).

2013. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Saját vélemény és nem vitaindító (többi hozzászóló ezt tartsd tiszteletben kérlek!)

Ha nyalni akarsz, akkor ELTE, ami kapcsolat-kialakítás szempontból a legkiválóbb.

Ha tanulni akarsz, akkor PTE, ami szakmailag veri az ELTE-t.


Én Veszprémben a Pannon Egyetemen végeztem kutatóvegyészként és brilliáns tudású (világhírű) oktatóim voltak (Papp Sándor, Liszi János, ...). Tévedés azt gondolni, hogy a fővárosban van a tudás. A fővárosban a kapcsolat van. A tudás vidéken van.

2013. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Makoscsiga ***** válasza:
45%

" A fővárosban a kapcsolat van. A tudás vidéken van."

Persze, mint mondtad nem vitaindítónak szántad a kommentedet, de ez a kategórikus kijelentés, és nem véleményjellegű. Pláne úgy teszed a kijelentést, hogy se az ELTÉre, se a PTEre nem jártál. (Most nyilván nem mondok azzal újat, hogy én meg az ELTÉre járta, rohadtul nem volt nyaralás. :-) És egyébként most mit kutatsz?

2013. szept. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Makoscsiga ***** válasza:
100%
Válaszolva a kérdésre, ez csak attól függ, hogy mi érdekel. Mert hiába jobb, mondjuk a PTE mindenben, ha az a téma, ami téged érdekel az ELTÉn jobban megy, nagyobb impaktú csoport van, akkor oda kell menni. Ha nincs kifejezetten preferenciád, akkor nem egy-egy témát, hanem az egész tanszékcsoportok munkáját kell összehasonlítani.
2013. szept. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a PTE-t javaslom. Eleve nem egy főváros, hanem egyetemi város. Nagyon hangulatos. Az oktatás is jó. Ja és nem utolsó sorban a TTK-n nagyon jó a kari élet, a programok, a HÖK.
2013. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha ELTE-n akarsz msc-zni,akkor csak magadat szivatod ha pte-re mséz. egyáltalán nem olyan egyszerű az átjárás az egyetemek között mint ahogy reklámozzák
2013. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
PTE Fizika bsc-n vagyok. Minden szempontból csak ajánlani tudom. De most marha másnapos vagyok, ha szeretnéd írj rám, és majd mesélek részletesebben.
2013. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7/7


Ide lehetne mesélni? mi is tanuljunk a történetből, élményeidből, tapasztalataidból.

2013. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Hatalmas élménybeszámolóim nincsenek :) csak szerintem senki nem bánta meg, aki idejött, illetve a PTE-TTK bármelyik szakára, ugyanis mind a tanárok, mind a közeg nagyon jó. Tekintve arra, hogy kevesen vagyunk (kb 45-en kezdtük a szakot), mindenki ismer mindenkit, kialakult egy közvetlen baráti társaság. Ez lehetőséget ad segíteni a másikat, nem pedig hagyni egyedül bolyongani 200 ember között, mint Pesten (megjegyzem, nem tudom, ott hány hallgatóval indul egy fizika szak). Ez fontos. Másik fontos, hogy a tanárokra sem lehet panasz. Rendkívül képzett tanáraink voltak, és vannak, akik többsége külföldön szereztek ismeretet, amit átadnak nekünk. Nem gondolom, hogy az ELTE tanári színvonala magasabb lenne a mienknél, hiába főváros, meg minden. Nem beszélve a Pécsen most épült Szentágothai János Kutatóközpontról, ahol több tanárunk alkot kutatócsoportot, és az ott szerzett ismereteiket továbbadják nekünk. Amellett egyikük sem berögzült "leadom az anyagot" típus, hanem közvetlen, barátságos, segítőkész, szerethető tanárokról van szó.


Szóval én ezért szeretek idejárni, de ezeket úgy mondom, hogy még sosem voltam az ELTE-n. Ezek az itteni tapasztalataim, amik pozitívak. Majd valaki mesél a másikról is.

2013. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!