Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ELTE TTK-n be lehet ülni...

Az ELTE TTK-n be lehet ülni az előadásokra úgyis, ha nem vagyok ott hallgató? Milyen órákra lehet így bemenni?

Figyelt kérdés

És mivel járhat, ha elkapnának, hogy csak úgy "belógok" az órákra rendszeresen? Még várnom kell egy évet az egyetemig, de engem érdekel, hogy miket lehet ott tanulni, a mostani tananyagokat nagyon unom. :)

Mások szoktak így beülni előadásokra? És gyakorlaton esetleg részt lehet venni? BME TTK is érdekelne, ott mi a helyzet?


2013. aug. 18. 22:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Vannak nyílt napok, ha jól tudom egy évben kétszer, azokra érdemes lenne elmenj, nem hiszem hogy be tudnál csak úgy ülni.
2013. aug. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Valahol úgy hallottam, hogy az egyetemek előadásai nyilvános rendezvényeknek minősülnek, és gyakorlatilag bárki látogathatja.

Hogy ez mennyire igaz, nem tudom.

2013. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb előadáson eleve annyian vannak, hogy az oktató azt se tudja, hogy ki jár ténylegesen az órájára, de amúgy se hiszem, hogy zavarná ha beülsz, a legeslegrosszabb ami történhet (nem valószínű), hogy megkérnek rá, hogy távozz
2013. aug. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Akárki beülhet, és az nálunk elte fizikán nem igaz, hogy nem tudják a tanárok, hogy ki jár oda és ki nem, mivel van olyan, amin 5en vagyunk.
2013. aug. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Egyik haverommal megesett, hogy gólyaként beült a haverjaival az egyik felsőéveseknek szóló előadásra, az előadó odament hozzájuk és kiküldte őket, pedig nem is zavarták az előadást. Ez a BME-n történt, bár a villamosmérnöki karon.

Ha mindenképp be akarsz ülni egy előadásra, akkor próbálj olyanra, ahol sokan lesznek, mondjuk száz felett, de nem hinném, hogy bárki is szólna amiatt, hogy beültél.

2013. aug. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem érdeklődj ismeretségi körben, hogy melyik oktatóval tudnál beszélni. Ha jó fej, akkor megengedi, hogy beülj az előadásaira.

Én ugyan nem az ELTE-re jártam, de nálunk többször előfordult, hogy gyerekeket is behoztak az anyukák.

Sok előadáson meg akár többszázan is voltunk, ott aztán senkinek nem tűnik fel egy-két plusz résztvevő. :)

2013. aug. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Előadásra bejuthatsz, de gyakorlatra általában nem, mert ott névsor van és nem engedhetik meg maguknak, hogy valaki ott kolbászoljon.
2013. aug. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 The Lizah Reloading válasza:
Max kifizettetik veled a tandíjat :xd
2013. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatról vagy kiküldenek az ELTÉ-n, vagy nem. Ez függ a gyakorlatvezetőtől. Előadásról még nem rúgtak ki.

Az ELTE TTK, IK, TáTK tanrendje megtalálható itt:

[link]

2013. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az előadás nyilvános, nem küldhet ki. Azonban ha nem előadásként hirdették meg, hanem gyakorlat, akkor kérhet katalógust, és akkor nincs jogod ott tartózkodni, még ha előadásszerűen is megy az óra. Innentől már a tanáron múlik, beenged-e. De az előadás nyilvános rendezvény, ahogy előttem is mondták, beülhetsz (gyakorlatban ettől még kiküldhet a tanár, ha kiszúrja, hogy nem vagy hallgató, de ilyenről még nem hallottam, én is vittem már be ismerőst órára, mások is, még gyakorlatra is sikerült "laikust becsempészni").
2013. aug. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!