Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom megcsinálni a...

Hogyan tudom megcsinálni a következő fizikafeladatot?

Figyelt kérdés

Egy domb lábánál ( x0=0, y0=0 koordinátájú pontban) a levegőben lebegünk (pl. helikopterrel, léghajóval). A domb felületének az egyenlete:

y=-1/100x^2+x−9

Kilövünk egy lövedéket, amelynek kezdősebessége v0=26.64m/s

, a vízszintessel bezárt szöge pedig α=76 ° .

Hová csapódik be a lövedék?

Mikor csapódik be a lövedék?

Milyen szög alatt csapódik be a lövedék a talajba?

Mekkora sebességgel csapódik be a lövedék?



2013. szept. 21. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell írni a mozgásegyenleteket vektori formában, utána szétszeded komponensekre, így kapsz dimenzió*3 egyenletet, ez esetben hatot. Ezeket kiegészíted a kezdeti feltételekkel utána csak vizsgálódni kell. Hová csapódik be? Itt ha minden igaz fel kell írnod a pályaegyenletét a lövedéknek és meg kell keresnek azt a pontot, ahol az az egyenlet megegyezik a domb egyenletével. Ebben a pontban lesz a becsapódás helye. Mikor csapódik be? Itt az előző értéket kell felhasználnod. A sebességvektorod x komponensével számolva triviális módon kapsz egy értéket erre. Jelenleg nem tudom tovább írni, de ha ezek alapján nem jutsz semmire, segítek a feladat megoldásban is, de csak este fogok rá írni.
2013. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az egyenleteket és a számításokat is leírnád? megköszönném :)
2013. szept. 21. 12:50
 3/3 A kérdező kommentje:
a hely elvileg megvan de lövedék pályaegyenletében volt tangens és cosinus is ezért csak kerekítő értéket kaptam. Ez kiküszöbölhető valahogy? Este várom a részletező leírást valamint lenne mégegy feladatom, megköszönném ha abban is tudnál segíteni.
2013. szept. 21. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!