Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segítseeen! Nem értem....

Fannii. kérdése:

Valaki segítseeen! Nem értem. Hogy van ez? A Föld megközelítőleg kör alakú pályán kering a Nap körül 29 800 M/s sebességgel. Mekkora a Naphoz viszonyított átlaggyorsulása -egy év alatt végzett mozgás során, -három hónap alatt -két hónap alatt?

Figyelt kérdés

2013. okt. 21. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Mi az, hogy átlaggyorsulás egy év alatt végzett mozgás során három hónap alatt? Az egész kérdés értelmetlen.
2013. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa kérdés. Egy év múlva ugyanoda ér, tehát biztos nulla.
2013. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Föld pályájának szabálytalansága miatt hol gyorsabban, hol rövidebben halad a Nap körül, ha néha lassabban halad akkor nyilván valamikor gyorsulnia kell. Ezt a gyorsulást kell átlagolni éves, három, illetve kéthavi intervallumokban, legalábbis szerintem.
2013. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így belegondolva, a 2. válaszoló valószínűleg megmondta az éves átlag gyorsulásra a választ, a hónapokra történő lebontás esetében viszont más eredmény jön ki.
2013. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyorsulás itt nem pályamenti gyorsulást takar, de legalábbis elhanyagolható.



A lényeg a CENTRIPETÁLIS gyorsulás, ami a sebesség IRÁNYÁNAK változásából adódik. A centripetális gyorsulás a középpont (ez esetben a Nap) felé mutat, így a gyorsulás is változik pillanatról pillanatra.


Átlaggyorsuláson az adott időintervallumon történt sebességváltozás és az időtartam hányadosát értjük.


Így egy év alatt valóban nulla az átlaggyorsulás.


Pl. fél év alatt a v sebesség ellenkezőjére változik, így az átlaggyorsulás 2v/félév (ezt át kell váltani...)


Három hónap alatt a v sebesség negyedkörnyit, azaz 90 fokot fordul el. A változás ekkor egy négyzet átlója, azaz v*gyök(2). Az átlagyorsuás ezért v*gyök(2)/negyedév.


Két hónap alatt hatodkörnyit, azaz 60 fokot fordul el a sebességvektor. Ez esetben a változás egy szabályos háromszög egy oldala, azaz itt éppen v. Az átlaggyorsulás itt v/2 hónap.


Mindegyik esetben átváltható mp-re az időtartam, és így kaphatunmk SI-értéket.

2013. okt. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel a vezér sugár egyenlő idők alatt egyenlő területeket súrol,a Föld sebességében is van változás,nem csak irányában(Kepler).Éves szinten az átlag tényleg nulla.
2013. okt. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!