Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sikerul 3-4 kgt ledobni 1...

Sikerul 3-4 kgt ledobni 1 honap alatt mozgas nelkul?

Figyelt kérdés

Eloszor is mozogni nem tudok mert a kezem el van torve.

Tudom nem egeszseges de felszedtem par kilot miota nem mozgok.

Etrendem a kovetkezo:

Reggel zold tea

Tiz orai 1-2 db szendvics zsemlevel (iskolaban)

Ebed ugyan az mint eddig ettem csak a negyede

Uzsonna zold tea

Mellette sok viz fogyasztas


2013. szept. 30. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz mozogni törött kézzel? Ezt nem értem, max. nem gyúrsz karra...


Ebéd után miért nem eszel? Nem szoktam támadni az akár 20 órás napi böjtöt sem, van olyan, de értelme szerintem nincs. Hacsak nem vagy valami furcsa kreatúra, aki délután s este megvadul az ételtől és nem tud leállni semmiképp vagy hasonlók.


A leírás alapján fogalmam sincs az ebéded milyenségéről. A "szokásos, csak kevesebb" hozzáállással az a baj, hogy egy normál étrendből kiindulva ez könnyen hiányjelenségeket okozhat, főleg a negyedelés. Inkább a minőségre kéne koncentrálni, s a tízórai nem erre utal. Ha alig eszel, abba nem férnek bele szendvicsek, sokkal értelmesebb táplálék kell, az embernek van némi fehérjeigénye pl.

2013. szept. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3-4 kiló leadásához úgy 27 ezer kalóriányi deficitet kell teremteni, egy hónap alatt ehhez napi kb. 900 kcal deficit szükséges.


Sajnos a nemed és a testsúlyod nem tudjuk, így csak egy átlag értékkel számolok. Legyen a napi kalória felhasználásod 1800 kcal. Ha ebből leveszünk napi 900 kcal-t, akkor még mindig ehetsz 900 kcal-nyi ételt, hogy a célodnál legyél.


A 'minta étrend', amit írtál kb. 500 kcal-nyi ételt jelent, ami nem jó. Két okból:


1) ha nem eszel eleget, akkor a tested raktározó üzemmódba kapcsol, először elkezdi az izmaidat égetni, majd nagy nehezen hozzányúl a zsír raktárakhoz is, de addigra az izom már jelentősen leépül, ezért nem leszel feszes, csak plötyi és vézna. Amint elkezdesz újra normális mértékben enni, a tested meg fog örülni, hogy újból van kaja, de még emlékszik a koplalásra, így azonnal elkezd zsírt raktározni újra: ez lesz a JOJÓ effektus.


2) A fenti példa mutatja, hogy izmot veszítesz a koplalással. Hogy ez kevesebb mértékben csökkenjen, ezért növelni kell a fehérje bevitelt. A 'minta étrendedben' a fehérje aránya nagyon alacsony (talán egy szelet felvágott és valami minimális hús ebédre), ezért az ilyen kúrák esetén nagy mértékű izom vesztésre számíthatsz.


Ergo: valószínű, hogy koplalással le fog menni 3-4 kiló, de aztán visszajön a duplája, észrevétlenül.


Amit tehetsz, hogy ez ne így legyen:

Sokkal több fehérjét kell enned, a szénhidrátokat pedig a lehető legjobban visszaszorítani. Egyél többet (összességében, ne hagyd ki a vacsorát sem), egyél jóval több fehérjét (húsok, halak, tojás, magas fehérje tartalmú tejtermékek), jóval több zöldséget (fontosak a rostok).

2013. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 1 hónap alatt 5 kilót fogytam. Zöld teából ne igyál sokat mert megárt. Az étrended elég béna bocsi. Reggelire egyél egy szelet rozsoskenyeret, valami pulyamellsonkával és sok zöldség. Tudod van ez a kisszeletes rozsoskenyér azt vedd. Aztán napközben max egyél egy műzliszeletet, ha nem bírod ki délig vagy reggeli és ebéd között igyál teát. Esetleg vigyél magaddal szeletelt répát, paradicsomot bármit vagy gyümölcs. Ebédre egyél feletányért. Uzsonna ugyanaz mint a tízórai és vacsorára szintén valami rozyoskenyér vagy valami akármi csak kevés. Én úgy fogytam le, hogy számolom a kalóriákat. Tudom, sokan útálják, de szerintem jó, mert tényleg mindent eszek, csak ami sok kalória abból kevet. És nem léptem túl a napi 700 kalóriát. És bármíly fura, egyáltalán nem volt megerőltető a szervezetemben. Szinte megköszönte, hogy nem zabálom tele magam. A bőröm se zsíros, a pattanások elmúltak, és jobban érzem magam. Ne edd sose tele magad ennyi a lényeg. Az, meg hogy megeszel tízóraira két zsömlés szendivicset az nem tudom hol fog fogyást előidézni. Egyet egyél egész délelőtt, de oszd szét egész délelőttre. Ha már zsömle akkor legalább egy elég lenyen már.
2013. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és előttem szóló. Nem érzek egyet a tartlék üzemmódos filozófával. Ez annak igaz, aki feladja és aztán elkezd zabálni. De ha 700 kcal-át eszik egy nap és mellé mozog és csinálja eltökélten aztán átáll életstílusává az nem fogja visszahízni. A nagynéném testépítéssel foglalkozik. Nem body-s csak olyan jó kis izmos/szálkás de egy negyed gramm nincs rajta. 3-4 éve csinálja és napi 700 kalóriát eszik, mellé edz és sosem ment rá vissza, mert van annyira erős, hogynem adja fel majd végül a szervezete se kíván többet. Nem fog megmaradni rajtad a kicsi, mert eleve kevesebb mint a normál adag, pláne, hogy napközben el is égeted egy részét, ha meg még mozogsz is rá, nem marad meg. Én is példa vagyok rá.
2013. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!