Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti is megnéztétek a Marsot...

Ti is megnéztétek a Marsot távcsővel? (Csillagász barátokat keresek)

Figyelt kérdés
Távcsővet akarok választani, milyet érdemes?

2013. okt. 23. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyetemen volt csillagászat órám, és minden óra végén felmentünk a csillagvizsgálóban és vizsgáltuk a bolygókat, csillagokat stb. A csillagvizsgálóban láttam a Marsot, sőt a Jupitert is láttam, de csak két holdját láttam.

Gondolom, hogy a Mars egy jobb távcsővel is látszik.

2013. okt. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából a leggagyibb csövekkel is lelehet naprendszerbeli objektumokat észlelni.

[link]

Itt nézz szét. Van sok fajta és árban is elég nagy a szórásuk.

2013. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vettél azóta távcsövet, Kérdező? :)
2014. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem vettem azóta, még az odébb van. Ilyenkor télen sok felhős éjszaka van, nem látni a csillagokat. Járok csillagász előadásokra is, de nem tudtam a holdat sem megnézni, mert mindig felhős volt aznap az ég.

Igazából egy drága dolognak tartom a távcsövet, amit az ember pár hónap után megun.

2014. jan. 5. 20:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. Ez vagy megfogja az embert vagy nem. Én évekig vártam az első távcsövemre, lassan fél éve hogy megvan, de távolról sem tudtam megunni, pedig eddig az idő miatt csak erkélyről tudtam párszor Holdat lesni. Mi lesz majd ha eljutok a mély ég objektumokig? Mindenesetre engem már az is fel tud vidítani, amikor benézek a szobámba és látom itt ezt a szépséget! :-)
2014. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!