Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szükségesek a gyógyszerek és...

Szükségesek a gyógyszerek és az oltások? A természetnek nincs válasza mindenre?

Figyelt kérdés

Amikor megfázom nem szoktam újabban gyógyszert bevenni, megpróbálom természetes dolgokkal legyűrni.


Szerintem a természetnek mindenre kell, hogy legyen válasza, nem? Minden betegségre, bajra. Elvégre a betegség, a vírus is a természet része, amelynek biztos van egy ellenfele is, hiszen ha nem így lenne, akkor az egyik eluralkodna.



2013. nov. 6. 23:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

"Szükségesek a gyógyszerek és az oltások?"

Igen szükségesek. Nélkülük könnyebben elkapnál betegségeket/lassabban gyógyulnál ki betegségekből, és fertőznél meg más, nem védett embereket elősegítve a betegség gyorsabb terjedését.


"Szerintem a természetnek mindenre kell, hogy legyen válasza, nem? Minden betegségre, bajra."

A természetnek nincs "válasza". Nem jó vagy rossz.

Az amit te betegségnek nevezel az a vírusoknak, bacilusoknak, gombáknak remek lehetőség - majd a dögevő állatoknak, férgeknek remek eledel. ;)

2013. nov. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
69%

Természetesen nincs mindenre válasza. Nincs semmilyen természeti törvény, ami kimondaná, hogy minden vírusra kell hogy legyen ellenszer.


A vírusoknak általában nincs ellenfelük. Az az ellenfelük, hogy a célpontok egy része kigyógyul és immunis lesz. Ha egy vírus esetében ez mégsincs így, akkor a vírus kiirtja az utolsó áldozatát és ezzel maga is kivész, így aztán nem is ismerünk ilyen vírust, mert mind kiveszett már, ha volt is. Tehát akármilyen furcsa, a vírusnak nagyonis érdeke, hogy ne minden gazda dögöljön meg. Az viszont nem érdeke, hogy egy se dögöljön meg.


Az oltás pont azért kell, mert pl a pestis is a természet része ugyan, de azért elég szar lenne, ha az emberek 30%-a hirtelen kihalna. Ez a halálozási ráta a pestisnek még pont jó.


Azt tudni kell, hogy az oltás akkor is jó, ha a betegség nem halálos. Az influenzába kevesen halnak bele, de aki megkapja, egy hétre kiesik a munkából. Ha nagyon sokan kapják el, akkor ez gazdasági szinten érezhető hatású. Össztársadalmilag olcsóbb oltani, mint a hirtelen gazdasági zuhanást kivédeni. Ráadásul akit oltanak, az nem csak saját magát védi ám, hanem azáltal, hogy ő nem kaphatja el, így másoknak sem adhatja tovább, így másokat is véd. Vagyis csökkenti a vírus terjedését. Nem kell mindenkit oltani, mert ha elég sokakat oltanak, akkor a vírus nem tud terjedni.

2013. nov. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Egy megfázásra nem is kell gyógyszer. Gyógyszer akkor kell, ha a megfázásból valami szövődmény alakul ki.
2013. nov. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Miért lenne szükség oltásokra?


Egyetlen tanulmány sem támasztja alá az oltások hatékonyságát, sőt


azok a gyerekek lesznek gyakrabban autisták, gyengül le az immunrendszerük, lesznek asztmásak, allergiásak stb. akiket beoltanak.


Ha az oltások annyira jók nekünk, akkor miért van az, hogy egy kutatás kimutatta, hogy a mormon közösségekben, ahol tilos az oltás, egyetlen autista gyermek sincs, pedig az orvostudomány szerint több száznak kellene lennie?


Egyre inkább az oltások káros hatásait kezdik el elismerni a kutatók és az orvosok is.

2013. nov. 6. 23:38
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

"Egyetlen tanulmány sem támasztja alá az oltások hatékonyságát, sőt "

Az Egyesül Királyságban - ahol a beijedt szűlők megtagadták a kanyaróoltást - megemelkedtek a kanyarósok száma. És most ennek isszák a levét.

[link]

[link]


"azok a gyerekek lesznek gyakrabban autisták"

Jajj, csak nem az 1998-as Wakefield-féle kimutatásra gondolsz - amiről aztán kiderültek turpisságok ( [link] )?

2013. nov. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Meg egy előadás a témában okulás gyanánt:

[link]

2013. nov. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

az autistaságnak semmi köze az oltásokhoz



a gyógyszerek a természetből származnak, a természetben megtalálható hatóanyagok koncentrált kivonatai, vagy mesterséges uton előállítva (plusz mellé egy csomó adalék anyag)

az oltások meg nem mások mint adott vírus gyengített változata, amit épp azért adnak be, hogy a gyengített vírus ellen az immunrendszer hatékonyan feltudjon lépni és megtermelni magának a saját ellenanyagát, így később is letudja győzni az adott vírust

2013. nov. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
55%

Az antibioetikumok csökkentik a védekezőképességet,hiába erős gyulladáscsökkentő,akik beszedik ezeket ,azok gyakran lesznek betegek,mert amit a szervezetük végezne el munkát,arra már nincs szükség,és legközelebb már könnyebben megfáznak,elkapnak különböző betegségeket.

Nagy átb*szás az egész gyógyszeripar,de ezt az tudja legjobban aki bennevan,mert ott dolgozik.


Én sosem fogok semmilyen "gyógyszert" beszedni,mivel nincs is rá szükségem.Egy kis pohár pálinkával elvagyok,az mindenre jó. ;) és természetes!

2013. nov. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

"Szükségesek a gyógyszerek és az oltások?"

Nézőpont kérdése. Az emberiség túléléséhez nem szükségesek, de az emberek egyedi túléléséhez már igen.

Mondjuk az elég természetbarát megoldás lenne, ha az összes mesterséges gyógyszer betiltása miatt az emberiség lélekszáma 8 milliárdról visszaesne 100-500 millióra (vagy még jobban).

Elég jelentős gazdasági következményei vannak a gyógyszergyártásnak és -használatnak ezért "modern" civilizációnk eléggé megsínylené hiányukat.


"A természetnek nincs válasza mindenre?"

Mint ahogy korábban kifejtették, a természet nem úgy működik, ahogy te elképzeled.

A természetben csak élet és halál van. Mivel a halál mások életét jelenti, az szerves része a körforgásnak.


"Amikor megfázom nem szoktam újabban gyógyszert bevenni..."

Megfázásra nem is kell gyógyszert szedni, csak a gyógyszerlobbi és az elkényeztetett/elbutult társadalom hatása érvényesül.


"Elvégre a betegség, a vírus is a természet része, amelynek biztos van egy ellenfele is,..."

Mint már kifejtettem a halál is a természet része, ebből kifolyólag kell lennie olyan jelenségeknek, amelyek elősegítik kialakulását. Ilyenek a vírusok és baktériumok, de a ragadozók, paraziták, sőt maga a földi környezet is.

Ezeknek nem kell ellenfél, csak olyan szabályozók, amik megakadályozzák, hogy "túl jó" munkát végezzenek. Bár ez sem feltétlenül, mert akkor is csak az van, hogy kipusztítják az "áldozatot", majd maguk is pusztulásnak indulnak. (A tényleges helyzet kicsit bonyolultabb, de attól tartok ez számodra érdektelen.)


"...hiszen ha nem így lenne, akkor az egyik eluralkodna."

Ezt a gondolatmenetet nem értem.

2013. nov. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

a természet alapszabálya melyet az ember totál felrúgott a mai világra: a legerősebb él túl.


Az öreg állat kaja lesz, ahogy a fiatal gyenge példány is, a gyenge immunrendszerű megint elpusztul.


Volt olyan hogy a nőstény oroszlán vadászat közben rossz helyen volt és a zebra szó szerint szét rúgta az állkapcsát. Enni nem tudott, vadászni nem tudott, éhen halt.


az ember mit csinál? a gyengét gyógyítja minden áron, legyen az öreg vagy fiatal... aztán meg panaszkodnak hogy sok a nyugdíjas..

2013. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!