Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matematika-analízis- jól...

Matematika-analízis- jól integráltam?

Figyelt kérdés

A feladat így szól:

Integráljuk az f(x)=x^2 függvényt,ha

a=2

b=5

Az én feladatmegoldásom:


integrál 2-5-ig f(x)=x^2=x^3/3+C=[5^3/3-2^3/3]=[125/3-8/3]


így oldottam meg?

jól csináltam vagy még hozzá kell adnom a konstanst ami jelen esetben 2 csak nem írtam a feladathoz oda ezért bocsánatot kérek.Kérlek tehát titeket ,hogy írjátok le ,hogy jól-e integráltam .

Köszönöm segítségeteket.



2013. nov. 11. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

*jól integráltam-e


De egyébként jól integráltál. A +C-t akkor kell odaírni, ha határozatlan integrálról beszélünk, pontosan azért, mert egy függvény integráljának deriváltja maga a függvény, de ugyanez igaz az integrál+C függvényre is, mivel integrál+C deriváltja integrál'+C'=a függvény+0 (mivel konstans deriváltja 0), ezért is nevezzük határozatlan integrálnak, mivel a +C miatt nem egyértelmű.

2013. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm írhatok neked privátba ha van bármi gondom a jövőben ezzel?
2013. nov. 11. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy az f(x)+c alakú primitív függvények közül melyikbe helyettesítesz be, mert a behelyettesítéskor a konstans úgyis kiesik. Ezért választható c=0.
2013. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!