Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Leírnátok nekem a kémiai...

Leírnátok nekem a kémiai kovalens kötéseket? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nem soká dolgozat és én nem értem a kovalens kötéseket!Leírnátok nekem az összes variációt?? mint mondjuk C-S meg ilyenek! Léccives SÜRGŐS!!
2013. nov. 17. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Huh. Mennyi ideje tanulsz te kémiát? Mert az az idő teljesen eredménytelen volt. A kérdésből sugárzik, hogy fogalmad sincs miről van szó. Menj magántanárhoz vagy valami.
2013. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kovalens kötés két (vagy több) nemfém atom között jön létre.Ez alapján az összes nemfém atomot összekötheted egymással.
2013. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de nem ugy gonndolom! 10.ikes vagyok én azt mondom hogy példákkal! mint pl. a Br-C= C-Br-C-Br ilyesmi példák! meg az az egyenlet amit kilencedikbe tanultunk mint pl.: 2Br+3C=valamennyi értitek?? Segítsetek nem szeretném ha megbuktatna! :(
2013. nov. 17. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Sehol nem találok olyan vegyületet amit leírtál,és elképzelni se nagyon tudom.Ez szerintem valami eléggé labilis szerkezetű összetett ion lesz,de hogy nem kovalens kötés az biztos.Legmerészebb ötletem szerint is max valami hibridpályás datív kötéses dolog lehet.


De ha neked csak példák kellenek akkor tessék,itt vannak ezek:


HNO3:salétromsav

szerkezeti képlete:A hidrogén egy szigma kötéssel az egyik oxigénhez csatlakozik,és a maradék három oxigén meg a nitrogénhez.Ezek közül az egyik oxigén,ami a nitrogén nemkötő elektronpárját is magához rántja, kapcsolódik egy szigma és egy pí kötéssel is.



C2H6:etán

szerkezete:Két szénatom egy szigma kötéssel kapcsolódik egymáshoz,és mindkét szénatomhoz a megmaradt 3-3 vegyértékelektronnal szintén szigma kötéssel hidrogének kapcsolódnak.


C6H6:benzol

szerkezeti képlet:egyszeres kötéssel kapcsolódik egymáshiz teljesen szabályos hatszög alakban 6 szénatom,és mindegyik szénatomból kifelé egy egy hidrogén kapcsolódik szintén szigma kötéssel.A szénatomok maradék egy vegyértékelektronja a molekula alsó és felső részén lesz delokalizált (ez egy síkban létező molekula,ezért van "alsó" és "felső" lapja,itt képeznek közös delokalizált elektronfelhőt a maradék elektronok)



Így értetted a segítséget?

2013. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezekre gondoltam!!!! [link] Ilyenre és utána azt egyenletekbe irtuk és kijött most hasamra ütök mondjuk. 3Br4o ilyesmiket kaptunk a kémiai egyenlet rendezése ill megcsinálása után! És az összes variáció kéne! Hogy minek hány kötése van és ogy az egyenletet ami hozzá tartozik hogyan kéne megcsinálni!
2013. nov. 17. 22:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Elég hülyén fogalmaztam de kicsit ideges vagyok!
2013. nov. 17. 22:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Szóval írjuk le az összes lehetséges molekulát, amiben kovalens kötés lehet? Mind a végtelen sokat?
2013. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nekem a tanár azt mondta hogy nincs olyan sok... kérlek segíts akár irhatsz privátot is .
2013. nov. 17. 22:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát elég sok van. Ráadásul ha lista alapján tanulsz, de nem érted a lényeget, akkor tutira elcseszed. Én is azt javaslom, hogy kezdd az alapoktól, mert később még jobban rácseszel.
2013. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak szén és hidrogén variációkból van 4 000 000 000 és évente több mint 60 újat fedeznek föl.


Szal inkább az egésznek a mechanizmusát kén megérteni.


Például az említett HNO3 így is létre jöhet: 4NO2 + 2H2O + O2 = 4HNO3,de így is:H2SO4 + KNO3 → KHSO4 + HNO3.


Mindkettőnél ki kell találgatni hogy mi hova fog kapcsolódni,és kijön a végeredmény.

2013. nov. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!