Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen gyorsan távolodik a...

Milyen gyorsan távolodik a föld a nagy bumm "közepétől"?

Figyelt kérdés
Miből adódik a föld mozgásának energiája?

2013. nov. 19. 19:11
 1/6 Makoscsiga ***** válasza:
100%
Semmennyivel sem távolodik a nagy bumm "helyétől". A nagy bumm itt volt, és mindenütt. Csak közben a tér kinyúlt alattunk.
2013. nov. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd?
2013. nov. 19. 19:21
 3/6 Makoscsiga ***** válasza:
100%

A nagy bummnak nem volt helye. Az, ha azt feltételezzük, hogy a nagy bumm valahol volt, akkor az azt implikálná, hogy a tér már előtte létezett, amibe "belerobbantunk". De ez nem igaz. A nagy bumm során jött létre maga a tér is, ezért nincs értelme annak a kérdésnek, hogy helyileg hol történt a dolog. Mert mindenhol történt.


A galaktikus vöröseltolódást pedig nem az okozza, hogy a galaxisok haladnak valamerre, hanem azt, hogy a tér, amiben vannak, nyúlik alattuk, így egyre messzebb kerülnek egymástól, miközben önnmaguk egyhelyben vannak. Ez teljesen távol áll a hétköznap tapasztalható világtól, de a jól működő modelljeink szerint ez a dolog valódi természete... ezzel nincs mit tenni, el kell fogadni.

2013. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! De a tér az mitől nyúlik? Az mi? És milyen kapcsolat(hatás) van a tér a benne lévő részecskék vagy ha úgy tetszik energiák között?
2013. nov. 19. 19:46
 5/6 A kérdező kommentje:

Most egy hülyeséget fogok kérdezni, de utasít kaptam, hogy megkérdezzem.


Az idő tágul?

2013. nov. 19. 19:51
 6/6 Makoscsiga ***** válasza:
100%

Hogy mitől nyúlik a tér... jó kérdés. Ha jól értem a dolgokat, akkor arról van szó, hogy nagyon kicsi arra az esély, hogy a tér "nyugalomban" legyen. Az einsteini egyenletekben benne van a tágulás, vagy összehúzódás, hogy ezt kiiktassa Einstein beletette modeljébe a kozmológiai állandó nevű tényezőt, hogy az egész rendszert egyben tartsa. Mint kiderült a rendszer nem statikus, így az állandóra sem volt szükség. (bár, mint utóbb kiderült, mégiscsak szükség van rá, csak máshogy) Magával az okkal nem vagyok tisztában... azon túl, hogy ez jön ki az egyenletekből. :)


Mivel ez a hatás csak nagyon nagy léptékeknél jelentkezik, a tágulásnak nincsen hatása se az emberi se a mikroszkópikus világra.


Az idő tágulásán nem tudom, hogy mit értesz... illetve sejtem, de az minden valószínűség szerint nem tágul. (az egyenletekből nem jön ki :) Azaz, a fénysebesség időben állandó. (ugye, a fény sebessége változna az időléptékkel.)

2013. nov. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!