Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » érdemes csillagásznak tanulni?

érdemes csillagásznak tanulni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok érdekes van a csillagászatba.
2013. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy érdemes? Amennyiben ez alatt a fizetésre gondolsz, akkor nem fogsz éhen halni és ha komolyan is csinálod végig az iskolát munkád is lesz, szóval megélhetést biztosít. Egyébként a csillagászat az kőkemény fizika és matematika, van egy kis szférikus csillagászat nevű része, ami olyan semmilyen dolog, leginkább földrajzra hasonlít. A többi része pedig magas szintű fizika, amihez magas szintű matematikát használsz fel. Tömören, ha nem szereted a matekot, fizikát vagy csak úgy el vagy velük, akkor felejtsd el, ha pedig szenvedélyesen rajongsz mindkettőért, akkor menj és csináld.
2013. nov. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szecsői Tibor ***** válasza:
Ez teljesen igaz, egy kis megszállottság is kell a dologhoz szerintem, mert rommákeresni nem fogod magad vele az esetek legnagyobb részében (de vannak ám ellenpéldák is). A fizetés többnyire a közalkalmazotti bértábla szerint számolódik, mint a legtöbb alapkutatást végző tudományterület esetén (ahol nincs egy egész ipar a dolog mögött). Gyanítom, így értetted az érdemest. Ha nem anyagi szempontból kérdezed, és érdekel a matek, fizika, akkor a válasz határozott igen :).
2013. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

" ha komolyan is csinálod végig az iskolát munkád is lesz, szóval megélhetést biztosít.


ezt te most komolyan mondod ember ! ?:D

2013. dec. 11. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, komolyan mondom, ember...

Tudod, ha komolyan csinálod, akkor még a tanuló évek alatt be tudsz integrálódni tdk során olyan kutatásokba, olyan környezetbe, ahol ha azt látják, hogy jól csinálod, akkor egyetem után még alkalmazni is fognak. Ez alatt a kijelentésem alatt nem arra gondoltam, hogy egy 3-as, 4-es érdemjeggyel megcsinálod, hanem arra, hogy hajtod a beledet és éjjel-nappal tanulsz.


Egyébként nem értem, mire fel ez a kérdőre vonó hozzászólás...


Találkoztam már jó pár fizikussal, matematikussal, de még egyiknél se volt olyan, hogy nem volt munkája a szakmában. Ezeken a szakokon, aki nem csinálja komolyan azt úgy se fogja elvégezni. Keress valami statisztikát, nyakamat rá merném tenni, hogy ezeken a szakokon van a legkisebb munkanélküliség, ha egyáltalán van.

2013. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, ez egy ilyen oldal, amit fentebb írtam. Amerikára vonatkozik.

Első sorban írja is, hogy az asztrofizikusok munkanélküliségi százaléka 0. A sima fizikusoknál van 4.5%, ami ha megnézel még mindig a legkisebbek közzé tartozik. Ez gondolom abból adódók, hogy valaki a BSc-nél befejezi a tanulmányait és más után nézz. Amerikába ezt még megtehetik az emberek, mert az ország biztosít olyan munkahelyeket, ahova felveszik a BSc végezettségű fizikusokat és egy kis ráképzéssel használják őket másra, mint például repülőgép tervezésre meg miegymásra. Itt nálunk ilyen nincs. Itt matematika és fizika szakon egy BSc-vel semmire nem mész. Semmire nem tudnak használni és itt olyan cégek sincsenek, akik a maguk zsebére téged továbbképeznek, hogy erre-arra jó legyél. Itthon, ha akarsz valamit el kell menned az MSc-ig legalább. Asztrofizikusokat meg láthatod. Nincs munkanélküli. Nyilván, ha pont nem is ugyanilyen a világ többi részén a helyzet, de hasonló. Távol álljon tőlem, bárkit megsértsek, de ezt ne vedd egy kalap alá a sok OKJ-s képzéssel meg szakmával ezeket. Olyan végzettségű emberből annyi van, mint a fene, ráadásul ócska, semmirevaló dolgok az OKJ-s képzések. Tudom, mert kettőt is elvégeztem.

2013. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!