Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelentenek az alábbi...

Mit jelentenek az alábbi fogalmak (földrajz)?

Figyelt kérdés

csütörtökön dogát írok . 8.os szinten kéne, a többi már megvan , ezek még hiányoznak

kisparaszti gazdaság

töke beáramlás

farmergazdaság

hévforrás

szakképzett munkaerő

külföldi tőke

kristályos pala

eljegesedés


2009. nov. 23. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:

a hévforrás az a gejzír

nem csillámos palára gondoltál?:D az egy kőzet, lemezes szerkezetű.

szakképzett munkaerő? azok a dolkozók, akik a munkájukra szakosodtak.

külföldi tőkét és az eljegesedést szerintem tudod mit jelent.

2010. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

eljegesedés: a jégkorszak egy időszaka. A jégkorszakok ciklikusan melegebb időszakokból és eljegesedésekből álltak (glaciáris, jeges, és interglaciáris, "köztes") Az eljegesedő időszakokban jellemzően, főbb vonalakban csökkent a bolygó átlaghőmérséklete, a sarki jégsapkák megnőttek. A tengerszint ennek megfelelően csökkent. Az égövek, övezetek határai az egyenlítő felé tolódtak. (irtelen szabadon)


kisparaszti gazdaságra hirtelen nem találtam semmit, de a lényeg, ha jól emlkszem, hogy a jobbágy, majd paraszti telkeket egész, fél, negyed telkeknek lehetett nevezni. A negyed telkes vagy telketlen parasztok, korábban jobbágyok zsellérek voltak. Gondolom, a kisparaszti gazdaság fél vagy egész telken működik, saját béresek nélkül, a család dolgozott rajta.


Tőkebeáramlás, amikor külföldi befektetők nagy mennyiségű tőkét fektetnek be egy országba.


a farmergazdaságra google a barátod, ez passz.


hévforrás, a melegvíző, természetes vízforrás. Thermálsforrás, vagy akár gejzír. (szerintem, utóbbi nem biztos)


szakképzett munkaerő, az aminek hangzik, előképzettséggel rendelkező munkaerő, bármi lehet, sofőr, tanár, orvos, a lényeg hogy a megfelelő képzettséggel rendelkezik. Van ahova ez nem kell, pl. tesco árufeltöltő vagy kossuth téri tüntető.


külföldi tőke, az külföldi tőke. Külföldi vállalatok gazdaságba fektetett tőkéje.


kristályos pala metamorf kőzet. talán üledékes vagy vulkáni. internetelj.


remélem segítettem.

2010. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm imádlak titeket!!!!

feladtak 100 fogalmat, de ezeket nem találtam, még a réva szótárban sem:)

köszönöm a segítséget

2010. febr. 4. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!