Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell az általános...

Hogyan kell az általános relativitás elméletet figyelembe venni számolásoknál, és hogyan kell számolni gyorsuló vonatkoztatási rendszerben?

Figyelt kérdés

Nem teljesen értem, hogy miért is fordul el az égitestek pályája.


Amit szeretnék számolni: A naprendszerben a nap körül kering egy test és milyen a pályája? A Naptól való távolság négyzetének reciprokával arányosan kell nyújtani a testet és a Napot összekötő egyenes mentén a távolságokat? (mást nem tudok kitalálni, de ez biztos rossz)



2013. dec. 14. 18:52
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
Hm. Elég bonyolult dolog. Tenzorokkal hogy megy a számolás?
2013. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, még csak középiskolába járok, és otthon szoktam ilyenekkel számolni.
2013. dec. 17. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Tesó, akkor felejtsd el a számolást az ált. rel. elmélettel.

Nálunk ELTE fizika szakon negyedikben volt anyag, fizikus szakon tán harmadikban, de asszem a legnehezebb cucc volt mind a tízegynéhány elm fiz. ág közül (elm. mechanika, termodinamika, elektrodinamika, hidrodinamika, statisztikus fizika, atomfizika, magfizika, anyagszerkezet, molekulafizika, kvantummechanika, optika, relativitáselmélet)

Szóval bőven ráérsz, az előttem szóló jól írta a tenzorszámítást, de még sok-sok simeret kell majd.

2013. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Nos, akkor leginkább úgy, hogy elhanyagoljuk. A spec. rel.-t lehet tanítani középsuliban, az ált. rel.-ről csak mesélni.
2013. dec. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Arról sem a suliból meséltek nekem...

Differenciálegyenletek is messze vannak még látom :(

2013. dec. 18. 15:16
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Na ja, meg differenciálgeometria, analitikus geometria, variációszámítás, vektorszámítás és egyéb nyalánkságok. A világ megérthető, de nem egyszerű.
2013. dec. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!