Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matematika felvételi 2008/2...

Matematika felvételi 2008/2 6. feladat C. részét elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés

Üdv! Felvételire készülök és a minap a 2008as matekfelvételi 2. lapját oldottam meg. A 6. feladatba beletört a bicskám. pontosabban a C részbe. Én kiszámoltam hogy 5 (magasságtétel+pitagoraszi számhármas), de a megoldókulcsban 4 szerepel. Miért? Itt a lap: [link]

Köszönöm a segítséget, és boldog ünnepeket!


2013. dec. 28. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Háááát, pedig tényleg 4.

Ha tudod alfát és gammát illetve, hogy 15fok az nyamvadt, akkor tudod, hogy a felső háromszögben:

cos60fok=8/BD

BD=8*cos60fok=8*1/2=4

2013. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és neked is boldog ünnepeket! :D
2013. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Most a kérdésből kiderült, hogy magyar iskolában tanuló, nyolcadikos kérdése, tehát szögfüggvényt nem tanult még.

Így remélem megérted:

[link]

2013. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Időközben jómagam is rájöttem, csak túl hamar kérdeztem mert idegesített a tény hogy nem tudom, így 10-es ként... (meg emailben sem szólj hogy jött válasz...) De aztán megvilágosodtam és megállapítottam hogy hülye vagyok :D De köszönöm a választ, biztos ami biztos alapon nem árt :)
2013. dec. 28. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!