Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Én rontottam el a felvételin?

Én rontottam el a felvételin?

Figyelt kérdés

A 2. feladatban volt az a kérdés, hogy melyik mellé melyik illik. Az e)-re a válasz elvileg (a megoldókulcs alapján) a 2-es. Én a 8-ast jelöltem meg. Én hibáztam? Mert szerintem a z, hogy "rossz híre van" egyáltalán nem jó...

Értem, hogy a "kiválasztják" sem a legjobb, de a többitől ezerszer jobb, és kizárásos alapon írtam be.

Megnéztem a jelentését egy könyvben: "(vmely gyalázatos, szégyenletes tette miatt) megbélyegez vkit"

A 8-as sem az igazi, de hogy a 2-es legyen a megoldás?

Szerintetek? :s



2013. jan. 19. 17:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én is 8-ast írtam oda,valószínűleg rossz a javítókulcs.
2013. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezt majd jelezni kell, nem?
2013. jan. 19. 18:10
 3/12 A kérdező kommentje:

Hoppá! Lemaradt a link, bocsi!

[link]

2013. jan. 19. 18:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha emiatt lesz rossz a központim, akkor tuti bemegyek a faterommal, hogy hogy a csudába adhattak meg egy ilyen hülye, kétértelmű feladatot. (szintén nyolcas)
2013. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért ezen az egy ponton is sok múlhat... :// De komolyan, hogy nézhették el?
2013. jan. 19. 18:29
 6/12 anonim válasza:
Ennek a feladatnak az volt a lényege, hogy tudod-e mit jelentenek ezek a kifejezések, hiszen nem szó szerint kell ezeket értelmezni. És valóban a 2-es a megoldás.
2013. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A kettesre ez illik? :s


Ujjal mutogat vkire: "(vmely gyalázatos, szégyenletes tette miatt) megbélyegez vkit"

2013. jan. 19. 18:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A megoldókulccsal semmi baj. Hülyeség a 8-as mindenképp, ha már kizárásos alapon választunk.
2013. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakire ujjal mutogatnak, akkor az kb, olyan, mint amikor egy falusi lány 17 évesen bekapja a legyet, kérő meg sehol. Ekkor megszólják, mekkora ringyó, kibeszélik a háta mögött, sokszor elhangzik, hogy "na, ő az...". Így érthető?

Ez megbélyegzés és rossz hír is egyben.

2013. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Így már értem. :) Köszönöm szépen. :)
2013. jan. 19. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!