Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiai kísérlet- kristályosítás?

Kémiai kísérlet- kristályosítás?

Figyelt kérdés

Már több, mint 2 hete elkészítettem ezt a kísérletet, és jövő hétre készen kell lennie..

Fogtam egy üvegpoharat, beleraktam 3/4-ig meleg vizet, majd adagolva raktam bele a cukrot, kevergettem mindig, és mindig megvártam, hogy feloldódjon a cukor a vízben. Amikor már nem tudott több cukrot feloldani a víz, mert már telített volt az oldat, egy ceruzára rákötöttem egy fonalat, és a radiátorra tettem.. majd láttam, hogy sárgásodott.. majd kristályokat láttam,és szépen párolgott a víz, míg a cukorréteg el nem fedte.. most nem tud párologni, és még a fonalra sem kristályisodott ki.. mit tegyek? (küldök képet)



2014. jan. 2. 13:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kezd elölről!

A kialakult cukorkristályokból törj le egy akkora darabot, amit egy madzagra rá tudsz kötni.

Készíts el a melegen telített oldatot! Helyezd meleg, de nyugodt helyre! Amikor a helyén van, függeszd felé (bele) azt a madzagot, aminek a végére előzőleg a kristálykát már rácsomóztad. Ezt lógasd bele. És várj.


Minél lassabban párolog, annál nagyobb az esély a sikerre.

Ne mozgasd, hagyd békén!

Ha megint kristályréteg zárná el az oldatot, akkor egyszerűen, óvatosan törd össze, hogy tovább folytatódhasson a párolgás.


A siker nem biztos, de meg lehet csinálni a dolgot, egyszerű kristálycukorral. Nekem már többször sikerült.


Sóval nagyobb az esély a sikerre, de a kivitelezés legyen azonos, vagyis használj un. oltó-kritályt!

2014. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! =)
2014. jan. 2. 19:57
 13/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hogy függesztesz valamit a szál végére ami lehúzza azt (gemkapocs pl) hogy a szál ne érjen hozzá az üveg falához/aljához. Nem látom milyen szálat használsz, de mindenképp pamut legyen ne műszál. És ne rakd a radiátorra se. Az üveg tetejét fedd le lazán hogy ne tudjon belehullani semmi, de azért párologjon.
2014. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, 5-öst kaptam :)
2014. febr. 14. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!