Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha tágul a világegyetem,...

Ha tágul a világegyetem, akkor én is tágulok, meg pl. a Bécs-Budapest távolság is nő?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem.A galaxisok távolodnak egymástól.
2014. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A csillagközi térnek mi köze van a Bécs-Bp távolsághoz?
2014. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Félreértitek az egészet… Nem egyszerűen a galaxisok távolodnak egymástól a táguló világegyetemben, hanem maga a TÉR tágul, beleértve téged és a Bécs–Budapest-távolságot is, csak ezek elhanyagolható mértékben.


[link]


„The metric expansion of space is the increase of the distance between two distant parts of the universe with time.”

A fejed és a feneked része az univerzumnak? – Igen.

Egy helyen vannak? – Nem.

Akkor távolodnak egymástól.

2014. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha minden tágulna, az atomi szintekig, akkor a méterrudak is tágulnának, és akkor nem lenne mivel kimutatni a tágulást, tehát egyáltalán nem is lenne értelme tágulásról beszélni.
2014. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, azért kérdezem.
2014. jan. 23. 21:11
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

A világegyetem közel fénysebességgel tágul, tehát ezek szerint a Bécs-Bp távolságnak is ilyen sebességgel kéne tágulnia.

Ezt a MÁV-nak megmondta valaki? Csak hogy vigyen magával mindenki még 1 szendvicset az útra.

2014. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A világegyetem közeli részei lassabban tágulnak, a távoli részei gyorsabban.


Nagyon messze levő dolgok tágulhatnak a fénysebességnél gyorsabban, és lehet, hogy csak ezért nem látjuk őket:

„For example, galaxies that are more than approximately 4.5 gigaparsecs away from us are expanding away from us faster than the speed of light.” – Még mindig az előbbi Wikipédia-link.


Amúgy egy egyszerű középiskolás példát se feltétlen egyszerű itt elmagyarázni, nem hogy harmad-, negyedéves fizikaanyagot.


Szóval, kérdező, az a vacak helyzet, hogy ezt rossz helyen kérdezted meg. Itt nem fogsz jó választ kapni, legfeljebb egy vitatkozást fogsz látni azok közt, akik azt mondják, hogy a Föld lapos, gömbölyű, ovális,…

[link]

2014. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tér minden atom között növekszik - csak éppen a gravitáció és az erős kölcsönhatások sokkal erősebbek. A tested minden atoma között tágul a tér, a méterrúd atomjai között is tágul a tér - de az atomok közelednek egymáshoz a tágulásnak megfelelően. Így a Bécs-Budapest távolság nem fog növekedni, mert az atomok gravitációja a tágulás ellen hat. Így lehet, hogy a tér maga tágul, mégis van galaxis, ami közeledik - és a tágulás csak igazán extrém távolságok esetén győzi le a gravitációt.
2014. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen… Ez jogos. Túlságosan beleéltem magam egy gyorsulva táguló univerzum elméletbe, amiben néhány milliárd év múlva az erős kölcsönhatást is legyőzi a gravitáció…


Azt hiszem, inkább bocsánatot kérek! (De linkjeimet még lehet olvasgatni, azokon nem az én hülyeségeim vannak.)

2014. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

*az erős kölcsönhatást a TÁGULÁS

Ez elgépelés volt.


Amúgy ezeket az előadásokat érdemes megnézni, ha van ideje valakinek, és tényleg művelődni akar: http://www.youtube.com/results?search_query=D%C3%A1vid%20Gyu..

2014. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!