Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a nagyobb? Világegyetem...

Melyik a nagyobb? Világegyetem, univerzum, csillagrendszer?

Figyelt kérdés

2014. jan. 23. 05:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A világegyetem és az univerzum ugyanazt a fogalmat jelöli ( az utóbbi az előbbi latinos változata ).


A csillagrendszer egy galaxis része ( például a mi Naprendszerünk is egy csillagrendszer, amely a Tejútrendszerben található ) , az univerzum pedig a létező összes galaxis együttese.


Tehát:

univerzum/világegyetem > galaxis > csillagrendszer

2014. jan. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:
100%

Ehhez elég lett volna rákeresni a három szóra a Google-ban, és csak az első sort elolvasni. (Kb. 1 perc.)


Google: Világegyetem

Első találat: [link]

Első mondat:

„A világegyetem (latinosan univerzum) csillagászati fogalom, minden létező összességét jelenti.”


Google: Csillagrendszer

Első találat: [link]

Első mondat: „Csillagrendszernek nevezzük a csillagászatban az olyan csoportosulást, amiben egy vagy több csillag és esetleg bolygó is található.”


Innen további max. 2 másodperc gondolkodás és minimum 80-as IQ elég a kérdés megválaszolásához.

2014. jan. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. jan. 24. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!