Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne (ha lehetne)...

Hogyan lehetne (ha lehetne) létrehozni lila színű állatot biotechnológiai módszerekkel?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 12:19
 1/7 anonim válasza:
Szerintem génsebészetileg. Olyan fehérjét kell találni, ami lila szín kialakításáért felelős, és ezt beültetni egy állatkába. Azonban, nagy valószínűséggel más tulajdonságai is változnának.
2014. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első körben nekem is ez jutott eszembe, de például ha egy színért felelős gén mutációjával hoznánk létre, az biztonságosabb módszer lenne, nem?
2014. jan. 25. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl a növényeknél gyakori antocián termelést átültetjük az állatba. Ugyan nem tudom, milyen hatása lenne, de sanszos, hogy életképes lenne az állat.
2014. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván lehetne, mert a természetnek sikerült:

[link]

[link]

[link]


Ez egyből sugall egy régi biotechnológiai módszert, amit tenyésztésnek hívnak.

2014. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
100%

Már megtörtént:

[link]

[link]


Nemcsak hülye neonszínük van, de világítanak is UV fényben. Medúza és korallgéneket használtak a létrehozásukhoz. Ilyen génkezelt halat rózsaszínben kb. 300 Ft-ért vehetsz a nagyobb halas boltokban, pink dánió néven.

2014. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, a glo-fish uv fényben világít, hála a gfp-nek ez több állatban is működik, csak, hogy az nem lila és csak uv fényben világít..Ha jól látom a pink is ilyen, nekem olyan kellene ami alapból lila, nem csak fény hatására indukáltan..
2014. jan. 25. 16:23
 7/7 Platypus ***** válasza:
100%
Van lila is, csak nem olyan népszerű mint a többi, nálunk nem kapható. "Galactic purple" művésznéven fut. UV-ban világít, de UV nélkül is lila.
2014. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!