Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy is van ez az izomláz? Ha...

Hogy is van ez az izomláz? Ha edzés után másnap ismét edzeni akarok, és mondjuk nem tudom ugyanazokat a gyakorlatokat megcsinálni akkor tényleg nem vagyok képes rá fizikailag, vagy csak a fájdalomérzet miatt van ez?

Figyelt kérdés

Ilyenkor a testünk vagy az agyunk a 'hibás'?

Rossz fogalmazás, de remélem érthető :)



2014. febr. 9. 21:50
 1/8 anonim válasza:
Én izomlázzal is megcsináltam már másnap uazt,sőt uazt nagyobb ismétlésszámmal.Nem lett bajom,több elmélet van az izomlázra,igazi okát még ma is kutatják,ki ebbe ki abba hisz.Én a tapasztalatomban.Tornázhatok izomlázzal,persze a fájdalom nehezíti,de ha kihagyok napokat,akkor állandó ismétlésszám után(pl4 szer12)mindíg izomlázam lesz.ha pedig eröltetem minden nap,a végén már "semmitől" nem akar izomlázam lenni.(csak itthon tornázok kevés segédeszközzel)
2014. febr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, akkor a 'nem tudom mert izomlázam van' ia fejben dől el! :)

Köszönöm!

2014. febr. 9. 22:51
 3/8 anonim ***** válasza:

A jelenleg elfogadott álláspont szerint izomláz esetén tejsav termelődik, illetve izomrostocskák szakadnak el. A saj ingerli a szakadt rostokat, ezért fáj. Ha kicsit rámozogsz, fölgyorsulnak az érintett területen az anyagcsere folyamatok, és lebomlik a tejsav.:)

mAgyarul, nyugodtan ráedzhetsz kicsit.:D

2014. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy másnap nem érdemes ugyanazokat az izomcsoportokat edzeni, kell őket pihentetni is. Az nem jó, hogy ha már semmi izomlázat nem érzel edzés utáni nap, akkor nem volt annyira hatékony az edzés.
2014. febr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem érdemes. Sem izomláz esetén, se anélkül. Az rendben, hogy egy-egy területen erősebb szeretnél lenni, de nem szabad elhanyagolni a környezetét sem, mert később visszaüt a dolog. A test egyébként elég rugalmas, ha izomlázad van, enyhe rámozgással valóban (a felgyorsult anyagcsere miatt) hamarabb múlik el. Amíg csak enyhe fájdalmat érzel, a test korrigál. Ha már tartós és erős a fájdalom, akkor ott mikroszakadások lehetnek, amelyek ráedzéssel tovább szakadnak. Ilyenkor pihentetni kell. De ezek csak általános tanácsok, egyedi esetről pontos képet csak sportorvos adhat vizsgálat után.
2014. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Megoszlanak a vélemények, mint sok más dologban a testépítés terén.

Egyesek szerint pihentetni kell az adott izomcsoportot, mások szerint kutyaharapást szőrével.

Az én véleményem az, hogy súlyzós edzésnél fontos a pihentetés, ezenkívül viszont nem. Tehát ha kardió edzésről van szó és attól lesz izomlázad, akkor attól még másnap is lehet tolni a kardiót. A súlyzós edzésnél azért kell viszont pihenőnapokat bevezetni, mert az izmoknál fontos a regenerálódás ahhoz, hogy megfelelően fejlődjenek, főleg hogyha nagy terhelésnek vannak kitéve.

2014. febr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nincs izomlazam, biologiai megkozelitesbol erdekelne a dolog :)

koszonom az eddigi valaszokat!

2014. febr. 10. 18:45
 8/8 anonim válasza:

NE tépjétek szét az izmokat!!! A rendszeres saját testsúllyal végzett tornától jobban nő az izom és mindenhol a megfelelő arányban. Ahogy itt leírtátok néhányan, hogy másnap mégjobban megterhelitek magatokat(bár nem hittem, h rajtam kívül van még ilyen erős legény), akkor ez egy pár hónapig fog menni, aztán off. Itt nagyon nehéz eltalálni a hajszálon való lavírozást. Félre ne értsétek. Dolgozz rá izomlázra, én is azt mondom! De! Olyan dolgot válassz, amitől max. leizzadsz, de nem terheled meg magad. Tehát nem budybilding. Futás, torna, bordásfal, stb. Ahol csak a saját segged viszed. Kössétek egybe egy barátkozással és akkor lehet ez egy kosár, foci is. Elmesélhetném mennyivel jobb ez, érezve a versenyszellem, kitartás, erő!! növekedését, nem pedig, hogy szétsúlyzózva hazamész a csajodhoz lepukkanva, hogy kiábránduljon.

Ha valakit érdekel van még bőven személyes tapasztalat.

2015. márc. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!