Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen lehetőségeink vannak...

Milyen lehetőségeink vannak az örök élet megvalósítására?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne a szervezetet rávenni, hogy több telomer regeneráló enzimet termeljen?


Lehetne-e ciklikusan ismételve klónozott embriókból friss őssejteket juttatni a szervezetbe és rávenni azokat, hogy megfelelően beépüljenek és mondjuk ne alakuljanak tumor sejtekké?


Tudom, hogy a jelenlegi tudománynak ezek még kihívást jelentenek, inkább csak olyan dolgokra lennék kíváncsi, hogy mik a mostani megoldatlan problémák? Hol akad el a tudomány? Milyen jövőbeli lehetőségeink vannak az örök élet megvalósításával kapcsolatban?


Minden vélemény, ötlet, vagy egyéb okosság jöhet szabadon! :)



2014. febr. 14. 22:35
 1/3 anonim válasza:
Én egyszer láttam egy filmet ezzel kapcsolatban és főleg abból tudnék infókat mondani a témával kapcsolatban, de szerintem inkább nézd meg te is, ha még nem láttad: [link]
2014. febr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fGhw39-84th ***** válasza:
53%
Rá lehet. Ilyen módokon elvileg elérhető, hogy az emberi élet tovább tartson, de ugye bármit is csinálunk az örök élet nem lehetséges: 4 milliárd év múlva a nap felfújódik, és ha ki is jutunk a naprendszerből, a csillagok előbb-utóbb mind kihunynak.
2014. febr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért a nap megsemmisülése emberi léptékkel mérve szinte végtelen, nagyon-nagyon távol vagyunk a néhány ezer év életkortól is. Az öregedés genetikailag kódolt, a teljes gén állományt át kellene programozni, ami szerintem sohasem lesz lehetséges.

Vagy mégis?

És ha mégis lehetséges, akkor sem megvalósítható, ugyanis rögtön túlnépesedési problémát okozna. Vagy megtiltanánk a gyermeknemzést? És akkor ugyanazok az emberek népesítenék be a földet örökké? Megállna a fejlődés, hiszen a mozgatórugója éppen a változás.

Kinek mi erről a véleménye?

2014. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!