Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tanuljam a törit?

Hogy tanuljam a törit?

Figyelt kérdés
Volt egy 5 és egy4 esem . És most becsúszott egy 1es . Ma írtunk Tz.és nem vagyok benne biztos benne hogy jó lett, este8-ig tanultam
2014. febr. 20. 20:40
 1/9 Okoska Törpike válasza:
Hát a Törit ügyesen kell tanulni :)
2014. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lapika válasza:

Szia kérlek egy osztályt mondj nekem. :)

Azon kívül nyilván a töri megértős.

Érdemes inkább utánaolvasni. Én pl nagyon szeretem a filmeket. Számtalan filmet találsz fent a neten (akár youtube-on) amiből meg tudsz érteni egy nagyon eseményt. Pl: 1. Világháború vagy akármi.

Vannak benyalós dolgok, pl évszámok, azokat nincs mese be kell nyalni.

Érdemes a könyvet + órai jegyzetet vegyesen használni.

Igyekezz érdeklődően hozzáállni.

Ami nagyon fontos, hogy a törit nem lehet egy nap alatt megtanulni én a nagyobb esszékre és témazárókra az 4-5 nappal előbb elkezdtem készülni ez a kulcsa. Kell jó pár nap mire összeáll a kép az agyban.

Ez az én véleményem. Nekem bejött.

[12.év vége:4 Érettségi:5 érdemjeggyel]

2014. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
7.o. vagyok és a térképen nem tudtam hol van Isaszeg,Pozsony stb.
2014. febr. 20. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves Lapika! Én nem tudom, hogy te hol élsz, ha azt gondolod, hogy a töri megértős tantárgy. Nem hittem a szememnek, amikor ezt a mondatodat olvastam. Szerintem a megértés az, ha valaminek elsajátítod a mechanizmusát, és azt feladatokban tudod alkalmazni, vagyis a reál tárgyak. A töriben nem mindig van meg a szabályosság, néha teljesen a logikával ellentmondó dolgok történnek, ergo mindent be kell nyalni, nincs ezen mit megérteni.
2014. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lapika válasza:

Kedves #4

Akkor nekem hibásan sikerült megérteni egy csomó dolgot.

Pl: A gazdasági tényezők elég gyakran egymásból kiinduló ok-okozati összefüggésen alapuló események.

Ha mindent csak megpróbálsz megtanulni akkor nem leszel képes előremenő következtetéseket levonni az esetlegesen bekövetkező eseményekről. Tehát ha egy olyan kérdést kapsz ami nem volt benne a füzetedbe elvérzel ha nem érted az adott kor "szabályait".

Nem fogsz tudni írni egy pl: "Moson vármegye" szerepéről többet mint amit a tankönyv említ.

Ha nem vagy képes behelyettesíteni egy jól működő szabályrendszerbe. Miért lehetett fontos?

Földrajzi elhelyezkedés:

-Alföld --> földművelés

-Központi helyen helyezkedik el esetleges kereskedelem szempontjából (Wien- mai PB között)

Ha ezeket megérted akkor tudod használni mindenhol :)

eredményeim engem igazolnak. Érettségire nem fogsz tudni mindent benyalni, ha tudod az adott korra vonatkozó értékrendet-szabályrendszert. Mindent tudsz amire szükséged lehet.

Nyilván évszámokat politikát tanulni kell. De ha te meg próbálnál tanulni mindent a történelemben elvesznél.


(Esetleg egy életkort és eredményeket is írhatnál, érdekelne az asztalra letett teljesítményed. Nem kötöszködés végett, csak érdekel, hogy egy milyen kvalitású ember véleményét olvashattam.

Ha legközelebb korrepetálok akkor próbáljak-e szóról szóra mindent benyalatni a tanulóval, hátha jobb eredményei lesznek)

2014. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lapika válasza:

nyilván a domborzati formára utaltam az "Alföld" kifejezéssel, elnézést a félreérthetőségért.


Egyébként 7.o-ban még nem tanultál eleget a folyamatok megértéséhez.

A térképet érdemes sokat forgatni.

Ha valamit nem találsz otthon szépen beírod a Google-be és megkeresed. Majd meg fogod találni a térképeden is.

Meg nyilván a térkép utolsó pár oldalát is érdemes tanulmányozgatni.

(nagyon rég volt a 7. így lehet, hogy tippjeim nem nagyon jók oda.)


Érdemes a lehető legtisztábban leírni a dolgokat, hogy otthon ne keveredj bele.

Esetleges korrepetáláson részt venni mert gyakran a tanár képes olyan példákkal előhuzakodni amik lesznek dolgozatban.

Meg amit előbb már írtam, hogy időben elkezdeni. Pár nappal előbb.

Ha baj van kérj segítséget a tanártól, hogy mégis ő mit javasol. Szerintem minden tanár örömmel fogad bármi nemű kérdést a tantárgyával kapcsolatban.

Sok sikert!

2014. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4es vagyok. 9.-es vagyok, én csak a saját tapasztalataiból kiindulva írtam, amit írtam. Ugyanis nekem úgy tanítják a történelmet, hogy lediktálják, aztán azt lexikális módon visszakérik, ez így volt egész eddigi életem során. Találkoztam már olyan feladattal, ahol nemcsak az anyagot kellett visszaadni, de az minimális gondolkodást igényelt csupán. Én elhiszem, hogy úgy is tanítják a törit, hogy sokkal több összefüggést lásson bele az ember, de hangsúlyozom, én is a saját tapasztalataimból indultam ki. Amúgy nem rajongok a töriért, reál beállítottságú vagyok.
2014. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lapika válasza:

Ez a hozzászólásod már 1000* szimpatikusabb..

Ezelőtt elég offenzív hangnemet ütöttél meg ahhoz képes, hogy csak a saját tapasztalataidat írtad le.

Esszéírásba majd csak olyan 11. és 12-ben kezdtek. Onnan lesz nagy szerepe annak, hogy eleget tanultál ahhoz, hogy "megértsd".

Persze egy Athéni demokráciát nem nagyon lehet megérteni mikor még nem nagyon van rutinod ilyesmiben.

Egyébként én is reál gondolkodású vagyok szerintem pont ezért egyszerűbb a kapcsolatokat keresni történelemben is.


Szép napot!

2014. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, örülök, hogy intelligensen meg tudtuk beszélni. Neked is szép napot!
2014. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!