Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti mit szólnátok, hogyha...

Ti mit szólnátok, hogyha kiderülne, hogy a Nemesis elmélet igaz? Hogyan reagálna erre a társadalom és ti hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés
A Nemesis elméletnek az a lényege, hogy a Naprendszer peremén, valahol az Oort-felhőben egy vörös törpe csillag kering a Nap körül, vagyis keringenek egymás körül és kettős rendszert alkotnak a Nappal. Akit érdekel vagy, aki hülyeségnek találja első hallásra, javaslom nézze meg a Világegyetem című dokumentumfilm sorozat Nemesis,a Nap sötét iker csillaga című részt, ahol NASA kutatók és elismert csillagászok elemzik az elméletet. Szerintem nagyon érdekes és nagyon jó dokumentumfilm sorozat a Világegyetemről és a valóság természetéről.

2014. febr. 25. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Semmit.


Az elmúlt pár millió évben remekül elvolt az emberiség az állítólagos társ-csillaggal, akkor miért zavartassam magam?


Őszintén megmondom neked: a többi csillag se zavar. Ellenben az alacsonyan szálló öngyilkos galambok...

2014. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is láttam.

Mit szólnánk? Érdekes lenne, újabb bizonyíték arra, hogy relatíve közeli dolgokról is keveset tudunk, ill. érhetnek minket meglepetések.

Hogyan reagálna ...? Sehogy. Nem lenne semmilyen hatása.

Vagy attól kellene rettegni, hogy 15-20 millió év múlva meteorzápor várható? Valószínű, hogy addigra már úgysem lesz ember a Földön, ill. száz nagyobb veszély fenyeget.

2014. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A társadalom hogy reagálna? Nem tűnne fel neki.
2014. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
A szellemileg súlyosan alultáplált ezósoknak lenne egy újabb hisztijük. A tudósok rávetődnének a dologra, mint gyöngytyúk a takonyra. Az átlagember inkább átkapcsolna a Tahó Pilácsra.
2014. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg távcsövekkel vizsgálnák hogy van e bolygója vagy valami. Engem pedig nem érdekelne különösebben.
2014. márc. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szerintem az asztrológusok tökéletes célponja lenne arra hogy újabb dolgot belemagyarázanak az égen látható dolgokba amiknek ráadásul egymáshoz semmi közük nincsen
2014. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Horváth Zsombor 2 válasza:
Én is láttam egy erről szóló filmet, csak nem tudom a címét. Igazából egyetértek az eddigiekkel. Egyenlőre semmi probléma nem lenne belőle. Szerintem igaz (ezzel kezdődött a kérdés), de majd csak az ük ük ük ük hadd ne folytassam unokáinknak lenni bármi bántódásuk ez ügyben. Addigra csak kitalálnak valami lézerágyút :) ami elintézi a kőtörmeléket ami felénk száguld majd, nem?
2016. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!