Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológusok, kémikusok, megtudn...

Biológusok, kémikusok, megtudnátok válaszolni nekem bizonyos dolgokat?

Figyelt kérdés

Ha lehetne, akkor leginkább privát eszmecseréket szeretnék folytatni igazi biológusokkal az evolúciós határok kifürkészésének és feltárásának ismeretét illetően.

A kémikusoktól pedig az elemek felől érdeklődnék kicsit, és arról, hogy miért képes vajon a vas reverzibilis kötés kialakítására az oxigénnel. Addig értem, hogy az ionok közti töltésfeszültség miatt képes megkötni vele a magas oxigén koncentrált tüdő felületén, és a kötés közben hidrogénion szabadul fel (remélem jól írtam, bár nem vagyok annyira a szakszavak mestere), aztán pedig az alacsonyabb oxigén koncentráció következtében, amely az izommunka által létrejött égés közben az oxigént átalakítja széndioxiddá, és ebben a nagy széndioxid koncentrációban a kétszeresen pozitív töltésű vasionok a nagy szénmonoxid és hidrogénion koncentrációja miatt leadja az oxigént, de mi az a tulajdonság, ami miatt erre képes, és más olyan átmenetifémek, amelyek szintén rendelkeznek kétszeresen pozitív töltésű ionalakkal, miért nem képesek ilyen jól az oxigénnel való reverzibilis kötés kialakítására. Bocsánat, ha ostoba a kérdés, de mindig kettes voltam kémiából, bár ez nem mentség az ostobaságomra.

A segítségeket előre is megköszönöm. :)


Megjegyzés: Lehet az előbbi levezetésem nem volt túl követhető, ezért elnézést kérek, de a végére kicsit belezavarodtam...



2014. jan. 4. 17:58
 1/7 anonim válasza:
50%

biológusokkal?

nem igazán tudom elképzelni,hogy egy igazi biológus pont egy ilyen oldalon figyelne fel a kérdésedre, na de ki tudja :D

2014. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A vas önmagában nem csinál reverzibilis kötést, ehhez a Hem kell. A Hem-ben a pirrolgyűrűk nitrogénatomjai Fe2+ ionokkal alkotnak komplexet, ami képes az O2 reverzibilis megkötésére.
2014. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ez miért, vagy hogyan képes pontosan erre a reakcióra?
2014. jan. 4. 22:46
 4/7 anonim ***** válasza:
De, vagyunk itt biológusok is páran, magamon kívül kettőt is ismerek, akik itt szoktak fórumozni. A probléma a kérdéssel van, legfőképpen az, hogy nem kérdés, így válaszolni sem lehet rá.
2014. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez valóban nem kérdés, hanem egy kérés, mivel bizonyos dolgokban segítségre szorulok a biológiával kapcsolatban. Elég bonyolult témakörökkel, amelyekben kérdéseket tennék fel, és válaszokat várnék rá. Ez csak egy felvázolás volt.
2014. jan. 6. 18:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest, hogy csak kettes voltál kémiából, meglepő az érdeklődésed - hogy úgy mondjam - mélysége. Én valaha jó sok kémiát, biokémiát tanultam, de többször is el kellett olvasnom, amit írtál, hogy nagyjából megértsem. Ha jól értettem, az a kérdés, miért nagyobb a hem affinitása az oxigénhez a tüdőben, mint a szövetekben, ahol inkább leadja azt. Nos én úgy emlékszem, ezt inkább élettanból tanultuk, nem kémiából, biztos, hogy egy jó élettan könyvben utánanézhetsz. Ha azonban te a kémiai megalapozására vagy kíváncsi,makkor az a kérdés merül fel, míért állnál meg itt, miért nem fejted fel a szálakat a kvantumfizikáig, sőt a Plack, és egyéb univerzális állandókig.
2014. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
valoszinuleg a kerdes arra vonatkozik, hgy miert pont ezek az elemek vesznek reszt bizonyos elettani folyamatokban, es miert nem masok. Biologusoknak tobbsegeben nincs olyan ralatasa azokra a reszteruletekre amik konkretan egyeb mas tudomanyokat is magukban foglalnak, plane biofizikaval es fizikai kemiaval allnak hadilabon (amelyen belul a kerdesed megvalaszolhato lenne), ezert sem kapsz toluk normalis valaszokat csak szani fennhejazast.
2014. jún. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!