Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ún. szimulált lehűtés...

Az ún. szimulált lehűtés algoritmus a globális minimumot találja meg a végén és pontosan a végén?

Figyelt kérdés

vagy csak azt biztosítja, hogy a globális minimumba is eljutunk a folyamat során valamikor, de a végén nekünk kell kézzel kiválasztani a bejárt lokális minimumok közül, azaz megjegyezni, hogy melyik volt a legkisebb?

azt ugyanis könnyen el tudom képzelni, hogy a lassú hőmérséklet csökkenéssel mindenből ki tudunk ugrani és bejárni a lehetőségeket, de akármilyen lassan hűtünk, annak véges valószínűsége van mindig, hogy a globális minumumból is kiugrunk, nem?



2014. febr. 26. 22:35
 1/4 fGhw39-84th ***** válasza:

"Az ún. szimulált lehűtés algoritmus a globális minimumot találja meg a végén és pontosan a végén?"

Nem. A globális minimumkeresés problémája egzakt módon nem megoldható. Egyszerűen azt próbálja elérni, hogy kisebb valószínűséggel ragadjon bele az optimalizáció egy lokális minimumba. Azt, hogy végül a globális minimumot találjuk-e meg az egyrészt a szerencse, másrészt a kiindulási feltételek megfelelő beállításán múlik.

2014. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam, hogy bizonyos határértékben, ami persze a gyakorlatban nem elérhető, de végtelenül lassú hűtést feltételezve, mégiscsak van valami tétel, hogy a globális minimumra vezet, vagy rosszul tudtam?
2014. febr. 27. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem mindig találja meg a globális szélsőértéket, de nagyobb esélye van rá, mintha nem ugrálna.
2014. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 fGhw39-84th ***** válasza:

"mégiscsak van valami tétel, hogy a globális minimumra vezet, vagy rosszul tudtam?"

Nem tudom, de ha létezik is ilyen, gyakorlatban biztosan nem megvalósítható. A minimalizálási probléma sok tudományág szent grálja.

2014. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!