Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan számolom ki a térerőssé...

Hogyan számolom ki a térerősségre nem merőleges felület fluxusát?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyaráz, nagyon megköszönném, esetleg valami ábrával. Ugye van egy adott térerősség és egy adott felületet elforgatok pl. 30 fokkal hogyan es fokent miert valtozik ugy a fluxus? Valaszt elore is koszonom!

2014. márc. 2. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A fluxus a felületegységen merőlegesen áthaladó erővonalak száma. Ha alapjáraton nem merőlegesek az erővonalak/vektorok, akkor veszed a vektorok merőleges vetületét a felületre és így számolsz fluxust. Mivel a vetület fokonként változik, így a fluxus is. Ha nem tiszta így sem, megpróbálom még jobban elmagyarázni.
2014. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Közben gondolkoztam rajta, meg le is rajzol
2014. márc. 2. 12:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben gondolkoztam rajta, meg le is rajzoltam, es ahogy elmagyaraztad igy mar ertem. Koszi szepen!
2014. márc. 2. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!