Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem értem mi a búbánatért...

Nem értem mi a búbánatért gondolná valaki, hogy Brahmagupta örökmozgó elképzelése működhet (1. ábra), hiszen teljesen szimmetrikus, nem? A második ábra már értehtő, de az első?

Figyelt kérdés
[link]

2014. márc. 9. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:

az örökmozgót csak elképzelni lehet!

minden lehet örökmozgó ami (elvben!!!) ugyan annyi energiát ad le mint amit felvett

2014. márc. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
semmi érdemlegeset nem mondtál
2014. márc. 10. 00:05
 3/7 anonim ***** válasza:
mert nem kérdeztél érdemlegest
2014. márc. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de érdemlegeset kérdeztem Nyilvánvaló hogy abban a korban nem ismerték még a forgatónyomatékot, aminek az ismerete esetén az 1. ábra baromság, a második pedig trükkös. De nem tudom mi az a törvény/elv vagy elképzelés, ami abban a korban élt, ami alapján az első ábra látszólag örökmozgó lehetne. Ma én semmit nem tudok elképzelni, de nyilván akkor valami természetesnek hatott, ami ma már nem. Ez tudománytörténet részben, és emberi gondolkodás, amire rákérdeztem.
2014. márc. 10. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem működőképes, mert a lefelé menő oldalon igaz, hogy nagyobb az erőkar, de mikor a felfelé menő oldalnál a víz a forgás ponthoz közelít, a víz relatív súlya nagyobb lesz. Egyszerűen mivel kisebb íven mennek fel, ennek ellenére több víz megy fel, aminek a súlya, teljesen egy megegyezik a másik oldal súlyával. Sajna. :( .De ne keseredj el, mert máris megkeresem az egyik írásomat és idemásolom. Ebben még nem találtam olyan erőt, ami visszatartaná a rendszert, hogy nem működjön.
2014. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
most melyikről beszélsz az 1-esről vagy a 2-esről? A kérdés nem az volt hogy miért nem működik. a kérdés az volt, hogy miért gondolták régen, hogy működik??
2014. márc. 10. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elv lényege, hogy a mágnesteret vaslemezzel le lehet árnyékolni.

Képzeljünk el négy, taszításba állított mágnest. Ebből kettő nyugvó mágnest, ami egymástól mondjuk 30 cm-re van. A másik két, taszításban lévő mágnes egy himbára van felfogatva, amik felváltva ráközelíthetnek a nyugvó mágnesekre. A himba egy hajtókarral egy lendítő kerékhez van rögzítve. A lendítőkerék egy 90 fokos hajtással egy tengelyhez kapcsolódik. Ezen a tengelyen egy félbevágott vas árnyékoló korong van, ami megfelelő időpillanatban az egymásra közelítő mágnesek előtt alakítja ki a takarást. Az előtt a nyugvó mágnes előtt, aminek a mozgó párja épp elindul felfelé, a takaró korong épp betakar. Tehát a mozgó mágnes akadálymentesen ráközelíthet a taszításba lévő párjára, amit most árnyékol a korong. Mikor a himba holtpontra ér, a korong takarása kifordul, és a két, nagyon közel lévő mágnes ereje egymásra feszülve a lendítő kerékbe préseli a kettejük bármekkora taszító erejét. Mikor az egymásra szabadult mágnesek az egymás eltaszításával küszködnek, a másik oldalon ebben a pillanatban a folyamat fordítottan épül fel, vagyis a takaró korong most a másik oldalon takar, és míg az előző oldalon a két mágnes tiszta erővel távolodik, a másik oldalon a betakarás miatt a másik két mágnes szabadon egymásra közelíthet.

Ha valakinek van természetes műszaki érzéke, látja ezt a rendszert mozgás közben.

Mikor ezt kidolgoztam, szkeptikusan próbáltam megdönteni a saját állításomat, mi az a tényező, ami miatt a rendszer ne működne.

Eddig nem találtam olyan magyarázatot, ami miatt a rendszer megállna. Aztán próbáltam embereket megszólítani, hogy szerintük mi az a tényező, ami miatt a rendszer nem lenne önfenntartó. Elképesztő dolgok derültek ki. Rájöttem, hogy az emberek nagyon nagy része műszaki analfabéta. Nem volt kivétel ez alól a frissen diplomázott műszaki egyetemi hallgató sem.

Voltak, akik azzal a hülyeséggel álltak elő, hogy ha már meg kell lökni, akkor nem örökmozgó. (egyorrú!) Sokan a súrlódásnál leragadtak. (Másik egyorrú!), hiszen a mágnes erejével a súrlódás átléphető. De hát ez már meghaladja a kapacitásukat.

Volt egy normális állítás is, miszerint a mágnestérben mozgó vaslemezben keletkező örvényáram akadályozni fogja a rendszert. Erre csak az a válaszom, hogy kit zavar, ha a rendszer lassan forog. DE Forog!! De csináltam egy egyszerűsített kísérletet, az örvénylés a kísérletben nem jelentkezett.

Természetesen én is szkeptikus vagyok, de még nem találtam olyan magyarázatot, ami szerint ez a rendszer ne működne.

Ha a rendszer mégsem működőképes, akkor az ember egy kísérlettel gazdagabb. De ha működik, akkor a kipróbálója nagy veszélyben van, hiszen akkor nagy valószínűséggel mások is megcsinálták és valamiért ők sem jutottak el a nyilvánosságig.

2014. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!