Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alvast mivel lehet helyettesit...

Terminator888 kérdése:

Alvast mivel lehet helyettesiteni? (Hormon es egyeb keszitmenyek. )

Figyelt kérdés

A multban egyszer olvastam egy orosz (szovjet) kiserletröl, ahol az alvast kivantak helyettesiteni. A müteti eljarasok mellett különbözö hormon (es egyeb) keszitmenyekkel is kiserleteztek, s elvileg közepes sikereket sikerült elerniük bizonyos keszitmenyekkel.

Azonban regen olvastam (kb. 15 evekiselejtezett könyvtari könyvben, mely a 70-es evek vegen irodott), s szinte csak emlites szintjen volt benne.



2014. márc. 18. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
nem lehet helyettesíteni az alvást
2014. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg autogén tréning során az alkalmazott relaxációs lazítás adhat felfrissültségülést, vagy ilyen érzetet, de az alvást nem küszöböli ki, csak esetleg lerövidíti.
2014. márc. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Autogén tréning erdekes, amde ahogy irtad az nem helyettesit, csak egy jo meditacio(hoz hasonlo valami).


Nekem kifejezetten vegyi anyagok, biologiailag hasonlo szerek erdekesek.

Ha nagyon fikciora vesszük, akkor akar bioverek is, vagy esetleges müteti eljarasok.


Illetve erkelnek olyan kiserletek, vagy esetek ahol hosszu tavon nem törtent alvas.

Pszichiatriaban pl. olykor kiserö (vagy eredö) jelenseg az alavas hianya, adott esetben hetekig, söt allitolag volt olyan mikor evekig (de itt konkretumok erdekelnek).

2014. márc. 19. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Érintett vagyok, súlyos alvászavarral küzdök.

Tapasztalatból írom, hogy azért vagyok hajlandó - mások által mérgeknek tartott - altatókat szedni, mert

az átvirrasztott éjszakákra,

értelmes elfoglaltságot kellene találnom!

Amíg nem alszom, rengeteg meddő idő keletkezik!

Miután kiéltem az internetfüggőségemet is,

szégyellem, de unatkozom éjszaka.

Tehát hülyén hangzik, de unaloműzés miatt is kívánom az alvást. (Fáradtan, nem lehet hatékonyan tudásszomjat oltani sem.)


Kérdezem, mi hasznosat csináljunk a kiváltott alvás miatti ébrenlét alatt???


Pl.: Katonai pilóták lehetnek extrém hosszú bevetésen, velük kísérleteztek is doppingolva (drogozva) majd mesterségesen pihentetve őket, de egészségkárosodás nélküli módszert tudtommal nem sikerült kifejleszteni.

2014. márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom azzal, ha el akarom foglalni magam, azt mindig megoldottam eletemben, föleg ejszaka, mikor aktivabb tudok lenni.


A teljesitmennyel mar van bajom, meg a kiserö tünetekkel (energiahiany, szedüles, lassusag, tompasag, hidegerzet, olykor lataszavarok, gyengebb memoria es felfogokepesseg).


Nekem csak a reggel 6-14 ora közti intervallum a pihentetö-regeneralo alvas, ezt meg nem allt modomban betartani mar igen regota, ennek folytan cirka masfel eve (par jeles nap, össz tan 20 nap kivetelevel) 0-1,5 orakat "alszok". Jeles na utoljara 2013 augusztusaban volt.


Aludnek en szivesen a magam idejeben, de a körülmenyek folyaman nem tehetem, ezert keresek potlekokat.

2014. márc. 21. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!