Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnék kartonpapírból...

Hogyan tudnék kartonpapírból teherbíró kocsit építeni?

Figyelt kérdés

A körzetünkben elég messze van a nagy-TESCO, így ha tejet akarok venni, akkor kilométereken keresztül kéne cipekednem, egy olyan úton, ami simán gyalog is 3/4-1 óra (odafele). Ráadásul így nagyobb csomagban sem tudok venni, mert azt már puszta kézzel tényleg nem bírnám el.


Ezért arra gondoltam, mivel a kollégiumban az egyik szobában ismerőseimnél általában vannak felgyűlt pizzásdobozok (lusták kidobni őket), kérnék tőlük egypárat, és készítenék belőlük tejszállító kocsit.


A gond csak az, hogy nem vagyok mérnök, meglehetősen távol állnak tőlem az efféle tanulmányok, így egyenlőre fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá :P

A fontos, hogy valami jó teherbíró szerkezetet tudjak kialakítani pusztán kartonból (és pillanatragasztóból/szikszallagból) - ami önmagában egy puha anyag -, mert a tejes dobozok azért adni fognak egy kis súlyt.


Legjobb lenne, ha legalább egy olyan ~20 kiló teherbírást ki lehetne alakítani 2 műanyag tengelyre 2-2 kisebb műanyag "kerék" fölött, ill. egy olyan 1,5 × 1 méteres felületen, hogyha tudok majd szerezni 1-1 szíjat, akkor a hátamra fel is tudjam csatolni (és akkor legalább odafele nem kell olyan idétlenül húzzam az utcán üresen).


Namármost, ami a kérdésem lenne, hogy ennek hogyan tudnék nekilátni? Milyen szerkezetet kéne egy ilyen teherbíráshoz kartonpapírból kialakítani? Vagy van neten bármiféle Wikis, vagy egyéb fizikai-mechanikai anyag, ami meganá az alap tudást egy ilyen megépítéséhez?


Nagyon megköszönném az ÉRTELMES és ÉPÍTŐ JELLEGŰ VÁLASZOKat!



2014. márc. 25. 12:59
1 2
 1/15 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem ő tud neked jó tippeket adni:

[link]

2014. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ő lehet, hogy tudna segítséget adni - bár ahogy láttam, ő nem igazán ebben az irányban mozog, mint ami nálam lenne a lényeg -, csak:

1.) Ez egy egyszerűbb project akar csak lenni. Közel sem kell, hogy szép legyen, formás legyen, itt CSAK A PRAKTIKUM és a FUNKCIONALITÁS SZÁMÍT nálam, speciel az, hogy 10 liternyi tejet és esetleg még 5 kiló egyébb cuccot haza tudjak húzni, és akkor következő hónapig nem kell le és felgyalogoljak 1-1 órát a TESCO-hoz.

2.) Pár százezer Ft-m sincs, hogy Ő adjon tanácsot.

Nem mondom, hogy sóher vagyok, pár ezret még fel tudok áldozni a dolog ügyében, a kerekeket se biztos, hogy ki tudom hozni 4 ezer alatt ... (bár még gondolkozom) ...


Csak itt hangsúlyozom, nem dekorációs, hanem MÉRNÖKI jellegű, praktikus modellezésről lenne szó - márha ez még modellezésnek számít, amit én akarok.


Lehet bármennyire gányolt, bármennyire csúnya, bármennyire hülyén kinéző - és nagy valószínűséggel az lesz -, nem fog érdekelni, csak bírja a súlyt, és lehessen húzni! (Meg ha tudok venni szíjjakat, akkor a hátamra lehessen venni, amikor üresen viszem) :D

2014. márc. 25. 14:37
 3/15 A kérdező kommentje:

Nekem inkább ők tudNÁnak segíteni : [link]


:D

Csak sajnos őket nem ismerem.

De az ő tudásuk már pont jó lenne.... XD XDDD - vagy akár csak a fele, amit tudnak, szerintem még abból is profin össze lehetne hozni egy olyat, amilyet én akarnék...

2014. márc. 25. 14:39
 4/15 Wadmalac ***** válasza:

Amit linkeltem, azok hiába dekorációs célúak, nagy szerkezetek, ahol az önsúly megtartásához is pont olyan konstrukciós ismeretek kellenek, amilyenek neki tutira vannak.

Elég egyértelműen nem vele akarsz konkurálni, tehát én kizártnak tartom, hogy pénzt kérne pár alapvető szakmai tanácsért.

Amúgy neked meg mennyibe kerül ráírni és segítséget kérni? Mert max az időt veszted, amit a levélírással töltesz.

Ha nem egy tajparaszt, csak válaszol, esetleg ő küld neked jó linket.

Ne írjál le előre semmit, amit nem is próbáltál.

2014. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Oké, igazad van!
2014. márc. 25. 14:57
 6/15 Wadmalac ***** válasza:
Az oldala alapján jó fejnek tűnik, próba cseresznye. :)
2014. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire ragaszkodsz a kartonpapírhoz, de nekem jobb ötletnek tűnik egy kiszuperált/megvásárolt bevásárló-kocsira nagyobb kerekeket szerelni.
2014. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"nekem jobb ötletnek tűnik egy kiszuperált/megvásárolt bevásárló-kocsira nagyobb kerekeket szerelni"


És mégis hol lehet itt Veszprémben bevásárlókocsit venni??!!

Elég furcsa lenne számomra, ha itt piacon lehetne kapni, szerintem.

Persze a hipermarketek is biztos megveszik valahonnét, de szerintem a gyártókkal csak ők üzletelhetnek.


Vagy hogy értetted???

2014. márc. 25. 21:05
 9/15 anonim ***** válasza:

A Tesco parkolóban 100 Ft-ért lehet kapni. :D

De komolyan, ahol százával használják, biztos van selejt is, esetleg megvehető is - láttam már civileknél is.

2014. márc. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"A Tesco parkolóban 100 Ft-ért lehet kapni."


Na jó, most közlöm, hogy ilyet nem játszunk! >(

Fogalmam sincs, hogy Te hol láthattál ilyet "civileknél", de én nem akarok sem egy rendőrörsön kikötni, sem vagyonőrrel összetűzésbe keveredni.


Lopjál Te bevásárlókocsit, ha mersz és van hozzá lelkiismereted. Én nem játszanám el a bizonyítványomat (átv. ért.)

Ment a piros kéz!

2014. márc. 26. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!