Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnék kartonpapírból...

Hogyan tudnék kartonpapírból teherbíró kocsit építeni?

Figyelt kérdés

A körzetünkben elég messze van a nagy-TESCO, így ha tejet akarok venni, akkor kilométereken keresztül kéne cipekednem, egy olyan úton, ami simán gyalog is 3/4-1 óra (odafele). Ráadásul így nagyobb csomagban sem tudok venni, mert azt már puszta kézzel tényleg nem bírnám el.


Ezért arra gondoltam, mivel a kollégiumban az egyik szobában ismerőseimnél általában vannak felgyűlt pizzásdobozok (lusták kidobni őket), kérnék tőlük egypárat, és készítenék belőlük tejszállító kocsit.


A gond csak az, hogy nem vagyok mérnök, meglehetősen távol állnak tőlem az efféle tanulmányok, így egyenlőre fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá :P

A fontos, hogy valami jó teherbíró szerkezetet tudjak kialakítani pusztán kartonból (és pillanatragasztóból/szikszallagból) - ami önmagában egy puha anyag -, mert a tejes dobozok azért adni fognak egy kis súlyt.


Legjobb lenne, ha legalább egy olyan ~20 kiló teherbírást ki lehetne alakítani 2 műanyag tengelyre 2-2 kisebb műanyag "kerék" fölött, ill. egy olyan 1,5 × 1 méteres felületen, hogyha tudok majd szerezni 1-1 szíjat, akkor a hátamra fel is tudjam csatolni (és akkor legalább odafele nem kell olyan idétlenül húzzam az utcán üresen).


Namármost, ami a kérdésem lenne, hogy ennek hogyan tudnék nekilátni? Milyen szerkezetet kéne egy ilyen teherbíráshoz kartonpapírból kialakítani? Vagy van neten bármiféle Wikis, vagy egyéb fizikai-mechanikai anyag, ami meganá az alap tudást egy ilyen megépítéséhez?


Nagyon megköszönném az ÉRTELMES és ÉPÍTŐ JELLEGŰ VÁLASZOKat!



2014. márc. 25. 12:59
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:

#10:

Második sorát is elolvashattad volna, akkor talán észreveszed, hogy az első vicc volt, a második sor meg komoly ötlet.

És akkor nem kell "piroskezezni".

2014. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Wadmalac, most őszintén, Te már láttál vagy hallottál bárhol/bárhonnét is arra/arról lehetőséget, hogy selejtes bevásárlókocsit civil meg tudna venni?

Egyáltalán hol, milyen üzletben lenne erre lehetőség?!


A másik meg, hogy az azért már tényleg kényelmetlen lenne számomra, hogy egy járőröző rendőr vagy polgárőr megállít amiatt, mert látja, hogy bevásárlókocsival közlekedem. Akkor mégis hogyan magyarázzam ki magam, hogy nem loptam, hanem selejtesen vettem?!

2014. márc. 26. 13:16
 13/15 anonim ***** válasza:

Figyelj ide "intelligens" kérdező barátom! (Humorérzék~intelligencia)

1. Egy MÉH, vagy egy bontó telepen szinte akármit megvehetsz, és ha paranoiás vagy, viszed magaddal a számlát.

2. Egy kicsit körülnézel, hogy csinálják mások.

Pl.: egy masszív régi biciklivel is el lehet vinni 20 kg-ot, ráadásul 3-4* gyorsabban. (Sokszor próbáltam)

Vagy használhatsz kézikocsit, babakocsit, "banyatankot", kerekes-húzós bőröndöt. Soroljam?

2014. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Wadmalac ***** válasza:

#12: Jó, ne fogadd el az ötletét, de ne pontozd le ok nélkül. Mert a lepontozásában a poén részre hivatkoztál. Legalább azzal értékeld, hogy segíteni akart, hogy nem húzod negatívba.

Gondolj bele, ki fog neked bármiben segíteni, ha arra számíthat, hogy ha nem tetszik az ötlete, lepontozod.

2014. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!