Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izom, erő, gyorsaság, teherbír...

Izom, erő, gyorsaság, teherbíró képesség? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Nagyon kesze kusza nekem ez az egész történet. Célom,hogy erős,izmos és nagy teherbíróképességű izmokkal rendelkezzek. Tudom,hogy az izom az izom,nincs különbség aközött ha azt 10év edzéssel éri el az ember vagy hogy azt 2év edzéssel de jó kajával és táplálékkiegészítőkkel. Kérdés az lenne,hogy ha én fekvőtámasz edzéseket végzek,és fejlődök benne,hogy mondjuk 4x50 fekvőtámasz megy,az ugyanolyan erő mint hogy a fekvenyomásba felfejlődök 30kilorol 70re? Tehát ha én pl. 60 kiloval szériázok 4x10et akkor megy a 4x60 fekvő? Vagy egy teljesen más teherbiroképességü izom alakul ki? Nem igazán értem ezt. Most akkor mégis van különbség izom és izom között? Vagy például én növelni akarom a súlypont emelkedésem akkor állandoan csináljak ugro gyakorlatokat(igy is fejlődök benne előbb vagy utóbb) vagy ugyanugy eltudom ezt érni azzal,hogy ha nagyon erősre edzem a konditerembe a lábam 4x10es ismétlésekkel?(guggolással lábtolással nyujtással stb). Mármint arra gondolok hogy egy idő után mondjuk 200kiloval tudok már gugolni, de nem tudok olyan magasra ugrani ezekkel a lábakkal mint ha a magas ugrást gyakoroltam volna? Remélem azért valamit kivetettek abból amit le akartam irni.
2011. nov. 27. 14:32
 1/2 anonim válasza:
amit te kérdezel annak nem sok köze van az izomhoz, inkább a gyakorlathoz, meg a hozzászokáshoz, pl hiába gyorsak az újjaid nem fogsz tudni gitározni, csak ha gitározol, ugyanugy, ha magasat akarsz ugarni ugrálgatnod kell, ha fekvenyomni akarsz nagy súllyal minél nagyobb súllyel kell próbálkoznod, és igy tovább, konkrét választ énsem tudok, jó kérdés :)
2011. nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kicsit kevered a dolgokat.

Egy sulyemelo nagyobb sulyt felemel, de o tudja hozza a teknikat is.

En a helyedben nekiallnek tomegelni aztan mikor vagy 85-90 kg vagy akkor ramenni a crossfittre meg a kettlebellre.Azzal az allokepesseged is noni fog, nem csak tohonya leszel.

2011. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!