Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fénysebességnél nincs nagyobb...

Fénysebességnél nincs nagyobb sebesség?

Figyelt kérdés

Ha kidobom a lámpát az ablakon, akkor a föld középpontja felé haladó fénysugár fénysebességgel+ a nehézségi erő miatti a=10 m/s ²-el zuhan, ami elméletileg több, nem?

és akkor 299 792 458 m/s + x m/s, x nem nulla, tehát van TÖBB. Valaki megtudja cáfolni?



2014. márc. 25. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nyugvó rendszerben ha nézel egy mozgó eseményt, akkor a mozgó esemény időtartalmát nem olyannak fogod megfiyelni, mintha együtt mozognál az eseménnyel. Ezért ha kidobod a lámpádat, akkor te nem fogod azt észlelni, hogy annak a fénye fénysebességnél gyorsabban halad, mert a te szemszögedből a lámpa fénye lasabban fog mozogni, mintha a lámpával együtt esnél lefelé.

Bővebben:

[link]

2014. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az idődilatáció egyszerűen kimutatható a speciális relativitáselmélet második posztulátuma alapján, amely szerint a fénysebesség független a fényforrás mozgásától.


És ha zárt rendszerben, pl.: hold sötét oldalának légüres terében, felszíntől 30m-es magasságban rögzítenék egy izzót. Akkor a fényforrás nem mozogna.


A gravitáció/ nehézségi erő olyan erő amely MINDIG gyorsít. Tehát előjele kizárólag pozitív, g>0.

Akkor fénysebesség + hold gravitációja ami pozitív, így megint van több.

2014. márc. 25. 20:26
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"És ha zárt rendszerben, pl.: hold sötét oldalának légüres terében, felszíntől 30m-es magasságban rögzítenék egy izzót. Akkor a fényforrás nem mozogna."


Az meg relatív hogy mozogna e, mert nincs kitüntetett inercia rendszer. A naphoz képest pl mozogna.


A rel. elmélet egyik axiómája : A vákuumbeli fénysebesség, állandó, bármely inerciarendszerből is mérjük meg és bármelyik irányban, függetlenül a fény frekvenciájától, a detektor, illetve a fényforrás mozgási sebességétől.

Vagyis egyértemű hogy minden megfigyelő számára azonos a fénysebesség.


"A gravitáció/ nehézségi erő olyan erő amely MINDIG gyorsít. Tehát előjele kizárólag pozitív, g>0.

Akkor fénysebesség + hold gravitációja ami pozitív, így megint van több."


Ez a klasszikus fizikai modell szerint. A fizikai világ klasszikus közelítése szerint. A klasszikus mechanika makroszkópikus testek kis sebességgel történő mozgásával foglalkozik. A fény az se nem makroszkópikus test, se nem kis sebességgel mozog. Arra nem érvényesek Newton törvényei.

2014. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Valaki megtudja cáfolni?"

Ezt maga a természet cáfolja. Ha megmérnéd a zuhanó lámpa sebességét az ablakban állva, akkor is pontosan c-t kapnál. Tetszik, nem tetszik, ez van.

2014. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

és akkor 299 792 458 m/s + x m/s, x nem nulla, tehát van TÖBB. Valaki megtudja cáfolni?



Igen akárki megtudja aki tanult ilyet . Mivel az idő nem abszolútan telik a valóságban hanem fordítottan arányos a sebességgel ahol a sebesség szintén nem lehet idő alapú hanem a test maximális mozgásképességének a törtje lehet csak. Ezért nem adhatod össze az idő alapú sebességeket a valóságban,te ezt csináltad hiba volt.


Így kell összeadni (a+b)/(1+ab) ehhez az időalapú sebességeket konvertáld át a maximum hányadosába azaz a fénysebesség töredékébe mivel az anyagnak a fénysebesség van maximumnak kinevezve ,és ezt a töredéket ami mindíg kisebb egynél hellyetesítsd be a és bé be , így megkapod kettelyük közti c értéket amit visszakonvertálhatsz idő alapú sebességbe és látni fogod hogy az sem több annál a 299 792... stb nél amit felírtál.

2014. márc. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Úgy tűnik, hogy sem a kérdező, sem a válaszadók nincsenek tisztában azzal, hogy mivel a kérdés a fénynek gravitációs térben történő terjedésére vonatkozott, ezért a helyes válasznak az általános relativitáselméleten kell alapulnia.


A fény csak inerciarendszerben terjed minden irányban a vákuumbeli fénysebességgel, márpedig aki az ablakban áll, az nem inerciarendszerben van, hanem azokhoz képest fölfelé gyorsul g gyorsulással. És nem inerciarendszerben a fény terjedhet ennél kisebb vagy nagyobb sebességgel is. Vagyis a helyzet az, hogy már az ablakban álló megfigyelő számára sem 299 792 458 m/s-mal terjed a fény, hanem ennél többel. És mivel hozzá képest a lámpa lefelé esve egy még erősebb gravitációs térbe is kerül, ő a lámpa fényének sebességét éppenhogy nem gyorsabbnak, hanem a szobájában mérhetőnél kisebbnek, de a vákuumbelinél azért mégis nagyobbnak fogja mérni a gravitációs vöröseltolódás miatt.


Itt lehet erről olvasni angolul:


[link]

2014. márc. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
biztos majd te megcáfolod azt amit 100 év alatt egy fizikus se, nem?na menj szépen vissza és olvasd át a könyveket mégegyszer
2014. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

6 "hogy mivel a kérdés a fénynek gravitációs térben történő terjedésére vonatkozott,"


Nem is tudtam hogy létezik más opció is mint hogy bármi így a fény is ne gravitációs térben terjedjen .

Szerintem ne olvass ilyen Einstein tévedett cikkeket mert már hülyeségeket beszélsz ,hogy mérsz az ablakból nagyobb sebességel közelítő v távolodó bármit mint a fénysebesség ? Ez egy sületlen baromság.

2014. márc. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 8-as!


Köszönöm kioktatásod, de fizikus vagyok. Ha normálisan elolvastad volna, amit írtam és belinkeltem, akkor kiderült volna számodra, hogy az nem arról szól, hogy Einstein tévedett, hanem pont arról, hogy mit mond az általános relativitáselmélet. Amihez te nyilvánvalóan nem értesz, csak szájalsz.


"Nem is tudtam hogy létezik más opció is mint hogy bármi így a fény is ne gravitációs térben terjedjen."


Létezik. Úgy hívják, hogy speciális relativitáselmélet. Kérlek, ne szólj hozzá többet! Semmit nem tudsz, és csak égeted magad.

2014. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Buszon gondolkoztam el rajta. Ha a busz 10 m/s -al halad, és én elkezdek futni rajta 2 m/s-al, akkor 12 m/s -al haladok. Inerciarendszer pl.: egy tábla. Gondoltam, ez a fénnyel is működhet. Azért érdekes, hogy a sebesség egy felfelé zárt intervallum. Kösz a válaszokat!
2014. márc. 27. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!