Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a következő: a...

Mit jelent a következő: a Föld felszínén azt a mágneses pólust tekintjük északi pólusnak, amely alatt a negatív töltés van?

Figyelt kérdés

Mi a negatív töltés?

Továbbá azt irja, hogy jelenleg ez a pólus a földrajzi északi pólus közelében van.


2014. márc. 27. 04:55
 1/7 anonim ***** válasza:

ez hülyeség. a mágneses töltés nincs!!

a föld északi pólusa valójában a (ha egy mágnesként gondolunk rá) a déli pólus és a déli pólusa az északi. mivel egy mágnest fellógatsz akkor a mágnes északi pólusa fog beállni észak felé, de a két azonos pólus taszítja egymást, ezért a észak fél a föld mágneses déli pólusa van.

a földrajzi észak, az az hogy ha ránézel egy térképre, ott a földrajzi észak a föld tetejének a "legmagasabb" pontja, de ez nem egyezik teljesen a mágneses pólussal, van néhány fokos eltérés, és ez a mágneses deklináció

2014. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Túl messzire mentél. Ha az a kérdésed, mi a negatív töltés, akkor azt sem tudod, mi a töltés. Hivatkozhatnék arra, hogy az elektronoknak és a protonoknak van egy tulajdonságuk (a sok között), amit elektromos töltésnek nevezünk, de ennél még kicsit (pár oldallal) többet kéne mondani, hogy értsd is. Aztán arra is hivatkozhatnék, hogy az elektromos töltések (formálisan, mert a valóságban ez másképp zajlik) mozogni tudnak, és ezáltal egy másik tulajdonság keletkezik, amit mágnességnek nevezünk. De ezt sem lehet megérteni ennyiből, a megértéshez sokkal többet kellene írni. És azt is elmondhatnám, hogy a föld bonyolult összetétele, mozgása hogyan gerjeszt egy olyan tulajdonságot, ami a mágnességhez hasonlít (és ezért annak is nevezzük), de ez is egy kisebb könyvecske lenne. Ezért csak azt tanácsolhatom, ne szaladj előre, viszont tanulmányozd alaposan az iskolai tankönyveket. Legalábbis az ott leírtakat igyekezz minél mélyebben megérteni. És el fogsz jutni a föld mágneses pólusaiig is. Talán meg is érted, és nem fogsz felszínes zagyvaságokat beszélni róla, ha majd más valaki egyszer ugyanitt megkérdezi.
2014. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló: eredetileg én is így értelmeztem, hogy az iránytű miatt van az hogy a földrajzi észak helyén valójában a mágneses dél van és fordítva. Azonban azt továbbra sem értem, hogy miért van az, hogy ha deklinációt feltüntető térképet nézünk, akkor a mágneses északi pólust a földrajzi északi pólus közelében tünteti fel?

[link]

2014. márc. 27. 12:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Jakucs László A földrajzi burok kozmogén és endogén jelenségei könyvből idéztem, pont azért, mert nem volt érthető....Nem értettem hogy most hogy jön oda a negativ töltés. Köszönöm a válaszokat.
2014. márc. 27. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok!

az emberek a Föld mágnesesen déli pólusát(tehát ami északon van) elnevezték északi pólusnak. ezért északi az északi, valójában ott a mágneses déli pólus van és az van eltolódva, csupán elnevezték északnak

2014. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

értem szoval az északinak kéne délinek lenni, de északinak nevezték el, mert úgy volt régen ésszerű, hogy amerre az északi iránytű mutat, arra van az északi pólus. Közben annak a délinek kéne lenni, de mégis a valóságban északi :)

köszönöm :)

2014. márc. 29. 02:49
 7/7 anonim ***** válasza:
pontosan, mágnesesen déli de elnevezésben északi :)
2014. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!