Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért helytelen a politén és...

Miért helytelen a politén és polietén elnevezés?

Figyelt kérdés

#politén #polietén
2014. márc. 29. 15:02
 1/10 MeaBea válasza:
Mert nem tén és nem is etén-ből jön létre polimerizációval hanem etilénből. Így lesz polietilén.
2014. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Silber ***** válasza:
Az etén, és az etilén ugyanaz... Én valamiféle megegyezést sejtek a háttérben, de majd jön valami okos aki megmondja.
2014. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló én úgy tudom hogy az etén és etilén ugyan az. :)
2014. márc. 29. 16:07
 4/10 MeaBea válasza:

Ugyanaz, de magyarul elsődlegesen az etilén. Ez etén gondolom a nemzetközi formátumból "ethen" jöhet. A polietilénnek is van ilyen "polyethene" nevet amit mondhatunk polieténnek. Önmagában szerintem bármelyiket használhatod akár szakdolgozatban is. De ha már kevered más vegyületek nevével akkor szerintem nem szerencsés eténnek hívni.


Túlzással, de kicsit talán olyan mint amikor valaki következetesség nélkül irkál magyar, latin, angol szavakat egy témában. Érti mindenki valószínűleg azt az de van akinek szúrhatja a szemét.

2014. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
egy versenyen veszek részt és ott meg kell magyarázni,hogy miért helytelen ez a két elnevezés.a neten sok helyen utána néztem,de semmit nem találtam,gondoltam itt hátha valaki tudja :)
2014. márc. 29. 20:02
 6/10 MeaBea válasza:
Ha meglesz a válasz írd be légyszi :) Kíváncsi vagyok már rá én is :) Meg legalább ha valaki erre keres rá akkor megtalálja majd.
2014. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
rendben,amint megtudom a megoldást,beírom. :)
2014. márc. 29. 22:24
 8/10 Silber ***** válasza:

Ez már más... Ezesetben nem szívesen szólok hozzá mivel versenykérdés, de azt hiszem muszáj kompenzálnom magam...

Az etilén polimerizációjakor eltűnnek a kettős kötések, így lényegében óriás alkánmolekula keletkezik. Az "-én" postfix pedig alkénekre utal.

Azonban megkérlek, hogy a továbbiakban tartózkodj attól, hogy mi oldjuk meg neked a versenykérdéseket.

2014. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!A verseny azért verseny,hogy a versenyzők oldják meg a feladatokat,de erre sajnos sehol nem kaptam választ.Így itt kellett segítséget kérnem. :)
2014. márc. 30. 09:00
 10/10 Silber ***** válasza:
A verseny azért verseny, hogy a résztvevôk SAJÁT képességeiket, és tudásukat mérjék össze. Nem azt, hogy mennyire hatékonyan tudnak másokat dolgoztatni.
2014. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!